Suikastı 'son' telefon çözecek

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı sahil beldesi
Atakent'in DYP'li Belediye Başkanı Fevzi Doğan'a yönelik bombalı suikastın sırrını, son yaptığı telefon görüşmesinin kaydı çözecek.

MERSİN/ANKARA- Mersin'in Silifke ilçesine bağlı sahil beldesi
Atakent'in DYP'li Belediye Başkanı Fevzi Doğan'a yönelik bombalı suikastın sırrını, son yaptığı telefon görüşmesinin kaydı çözecek. Doğan'ın eşi, 'seçimi kaybeden rakipleri' suçlarken, Emniyet beldedeki çıkar gruplarının üzerinde duruyor.
Önceki gün gelen bir telefonun ardından gittiği kendisine ait narenciye bahçesinde bomba patlaması sonucu yaşamını yitiren Doğan'la ilgili soruşturma sürüyor. Görgü tanıklarının ifadesine göre, patlamanın ardından olay yerinden 63 KL 971 plakalı mavi renkli Doğan marka otomobilin ayrıldığı belirlendi. Araştırmada plakanın trafik kayıtlarında motosiklete ait olduğu ortaya çıktı. Jandarma, Doğan'ın suikasta kurban gitmeden önce yarım saat içinde görüştüğü beş kişinin ise ifadesine başvurdu.
Eşi: Hortumcular kocama tuzak kurdu
Doğan'ın eşi Teslime Doğan, olayı 'seçimi kaybedenlerin sinsice kurdukları tuzak' olarak nitelendirdi ve "Hortumcular yiyemedikleri için kocama tuzak kurdular, amaçlarına da ulaştılar" dedi. Doğan'ın kardeşi Hamdi Doğan ise ağabeyinin son zamanlarda tehdit aldığını ve bu konuda savcıya ifade verdiğini söyledi. Ancak savcılık, bu iddiayı doğrulamadı.
Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan'ın dün yaptığı haftalık bilgilendirme toplantısında cinayete değinerek şunları kaydetti:
"Saldırının teröristlerce değil, çıkar grupları tarafından yapıldığı değerlendiriliyor. Olay, Jandarma bölgesi dahilinde gerçekleşti. Yerel mahkemeler, polis ve jandarmanın işbirliğiyle en kısa zamanda çözülür."
Doğan'ın cenazesi dün Atakent Mezarlığı'nda toprağa verilirken, törene katılan DYP lideri Mehmet Ağar, "Kahpece bir saldırı" dedi. (dha, Radikal)


    http://www.radikal.com.tr/7473577473570

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.