Sular çekildi temizlik başladı

Trakya'da etkili olan ve hayatı olumsuz etkileyen sağanak yağışın durmasından sonra bölgede hayat eski haline dönmeye başladı. Evlerini su basan vatandaşlar dezenfekte çalışmalarına başlarken, yetkililer de sağlık taraması yapıyor.

EDİRNE - Trakya'da etkili olan ve hayatı olumsuz etkileyen sağanak yağışın durmasından sonra bölgede hayat eski haline dönmeye başladı. Evlerini su basan vatandaşlar dezenfekte çalışmalarına başlarken, yetkililer de sağlık taraması yapıyor. Bölgedeki belediyelerin de şebeke sularını klorladığı belirtildi.
Trakya'da aşırı yağışların ardından selin neden olduğu zarar da ortaya çıkmaya başladı. Bölgenin tamamında birinci katları sular altında kalan evlerde temizleme çalışmaları başlatıldı. Evlerini su basan vatandaşlar ise halılarını ve ev eşyalarını temizlemeye çalışıyor. Bu arada suların tamamen çekilmediği Sultanköy'de bir binada çok sayıda koyunun boğularak telef olduğu ortaya çıktı. Kızılay ise selden zarar gören ailelere çadır ve yiyecek yardımında bulundu. Tekirdağ Valisi Aydın Doğan, suların sadece Sultanköy beldesinde kaldığını, diğer bölgelerde tamamen tahliye edildiğini belirterek, "Öncelikle su tahliye işlemleri ile uğraştık. Bundan sonra hasar tespiti yapılacak. Tekirdağ'ın tüm bağlı yolları açık, selden zarar gören yerlerin onarımları yapılıyor" diye konuştu. Ayrıca bölgede selden zarar gören yerlerde ekipler tarafından sağlık taramaları yapıldığı da belirtildi.