Sular yükseldi, siyasette seviye dipte...

Sular yükseldi, siyasette seviye dipte...
Sular yükseldi, siyasette seviye dipte...

AKP?li Aziz Babuşçu, Gürsel Tekin?i ?erkek gibi? istifaya çağırdı. CHP?li Tekin ise ?Erkekliğimi sorgulamaya kalkmasınlar? dedi.

İSTANBUL - Sel felaketinden sonra başlayan siyasilerin sel polemiği ‘erkeklik kanıtlama’ seviyesine düştü. AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu CHP’ye “Beylik laflar edenleri bu kez erkek gibi sözünü tutmaya çağırıyorum” dedi.
Sel felaketinde İstanbul’da 29 kişi yaşamını yitirdi. Olayın sıcaklığında siyasiler, kısa bir ‘geçmiş olsun’dan asıl meseleyi teğet geçerek birbirlerini suçlamaya başlamıştı. AKP’ye göre yıkılan TIR parkının ruhsatını CHP vermiş, üstüne üstlük Silivri Boğluca Deresi’ndeki ıslah çalışmalarını da dava açarak engellemişti. CHP hemen cevap verdi. İl Başkanı Gürsel Tekin, “Dava açmadık. Tek bir dava varsa istifa ederim” dedi. İşin içine ‘istifa’ sözü girince ‘belgeler’ havada uçuşmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, basına bazı belgeler gönderdi. Bunlara göre TIR parkına dönemin CHP’li belediye başkanı bir yıllık geçici ruhsat vermişti. Ayrıca  belgeler arasında Boğluca Deresi’ndeki ıslah çalışmalarına karşı açılan davalar  da bulunuyordu. Ancak bu davaları açanlar arasında ‘CHP’ tüzel bir kişilik olarak yer almıyordu. Davaların avukatı, o dönemde Kadir Topbaş’ın Boğluca’yı Venedik yapma planları olduğunu CHP’nin değil, kişilerin  dava açtığını söylemişti.
AKP İl Başkanı Aziz Babuşçu dün bir basın toplantısı düzenledi.
Babuşçu toplantıda Silivri’de taşkına neden olan Boğluca Deresi’nde yapılması planlanan dere ıslahına itiraz ederek dava açan 63 kişiden ikisinin CHP İl Genel Meclisi üyesi olduğunu belirterek, CHP İl Başkanı Gürsel Tekin’e istifaya çağırdı. CHP lideri Deniz Baykal ve İl Başkanı Tekin’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İBB Başkanı Kadir Topbaş’a mesnetsiz suçlamalarda bulunduğunu öne süren Babuşçu, “Cenazelerimizi defnetmeden cenazeler üzerinden siyaset yapmaya başladı Baykal. Biz ölümün ve acının olduğu yerde siyaset yapmayız. Beylik laflar edenleri bu kez erkek gibi sözünü tutmaya davet ediyorum” diye konuştu.
Babuşçu’nun açıklamalarına Tekin bir televizyon kanalında canlı yayında yanıt verdi. Gürsel Tekin şunları söyledi: “Biz ölü üzerinden siyaset yapmayız. Benim erkekliğimi sorgulamaya kalkmasınlar. CHP’nin açtığı davalar, dediler. CHP kurumsal olarak dava açtıysa istifa ederim.” (dha, Radikal)


    ETİKETLER:

    Kadir Topbaş