Süleyman Demirel'i silip Abdullah Cömert yaptılar

Süleyman Demirel'i silip Abdullah Cömert yaptılar
Süleyman Demirel'i silip Abdullah Cömert yaptılar

Fotoğraf: Sultan Aksu/Twitter

İTÜ'de YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya'nın katıldığı ve Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde yapılan konferansı basan öğrenciler salonun adını Abdullah Cömert olarak değiştirdi.

İSTANBUL -  İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) Birleşik Krallık- Türkiye Bilgi Ortaklığı Konferansı düzenlendi. İTÜ Maslak Kampüsü'ndeki konferansa YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya da katıldı. Kampüste toplanan öğrenciler konferansın yapıldığı Süleyman Demirel Kültür Merkezi'ne yürümeye başladı. Öğrenciler, salona yakın mesafede üniversitenin güvenlik görevlilerinin oluşturduğu barikata takıldı. Ancak grup, güvenlik görevlilerini aşıp, koşarak konferansın yapıldığı salonun kapısına geldi. Kapılar içeriden kilitlendi. Bir süre kapıyı açılması için zorlayan grup, daha sonra kapının önünde slogan atmaya başladı. Çetinsaya da eylem sırasında bir açıklama yaparak, "Şiddet içermedikçe her türlü söylem, eylem meşrudur. Bunda yadırganacak bir şey yok" dedi. 
ABDULLAH CÖMERT KÜLTÜR MERKEZİ!
Öğrenciler, konferansın yapıldığı Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nin adını da, sprey boyayla Gezi olayları sırasında Hatay'da yaşamını yitiren Abdullah Cömert Kültür Merkezi olarak değiştirdi. YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, konferansa ara verildiği sırada arka kapıdan Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nden ayrıldı. Ön kapıda bekleyen öğrenciler Çetisaya'nın ayrıldığını öğrenince eylemlerine son verdi. Bu sırada protestocu öğrencilerden biri sprey boyayla kültür merkezinin tabelasındaki Süleyman Demirel adını silerek, yerine Abdullah Cömert yazdı. Öğrenciler daha sonra sloganlar atarak kültür merkezi önünden ayrıldı. (Dilhun GENÇDAL/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1140194114019410

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  "Konferansı basmak" ve "Asalaklık" - generalduncan

  Radikal baskın basanındır demiş ve öğrencilerin protestosunu "basmak" olarak duyurmuş. Haraydın ise önüne gelen herkesi asalaklıkla suçlamaya ve bilmediği konularda ahkam kesmeye devam ediyor. İTÜ öğrencileriyle gurur duyanlarsa sadece benim gibi mezunlar ve ortamı bilen aklı başında kişiler anlaşılan.

  evet_isyan06 - uyusuk

  Yalan söylemeyi iyice alışkanlık haline getirdiniz iktidar ve çevre ahalisi olarak. dersleri iyi çalışmış yoksul aile çocukları... güldürmeyin insanı yahuu. Sırtını devletin tüm kirli işlerinin üzerine dayamış, şimdi de dünya sıralamasında en zenginler arasına girmişlerden bahsediyorsun. Oğlu bir sanatçıyı arabasıyla ezen ve hiçbir uygulamaya maruz kalmayanlardan bahsediyorsun. Sizden öncekiler de yedi ama siz çook büyük bir iştahla yediniz kul hakkını. Allah korkunuz kalmamış ama halkın gazabından korkun artık.

  Vandallık.. - evet_isyan06

  Ancak saldırsalar, kırsalar, yıksalar ellerine boya alıp tinerciler gibi sağa sola duvarlara yazsalar.. Yavrum biraz akıllı olun bu işlerle bir sonuca varılsa 80 öncesi abileriniz varırdı bir yere.. Akıllı insan aynı hatayı iki kere yapmaz.. Onlar şiddetle ne elde etti ki siz ne elde edeceksiniz? Ne fazla ortalık biraz karışır biraz daha genç insanların canı yanar, istikbali kararır.. Halbuki sokaklarda böyle aptalca kavgalar yapılıp duvarlara yazı yazılırken bu işlere karışmayıp efendice okuluna gelip giden, dersine çalışan bir grup vardı 70lerde.. Kimdi onlar? İşte şuan ülkeyi yönetenler.. Bakın hiçbiri zengin çocuğu değil, hiçbir devlete sırtını dayamış ailelerden de gelmiyor hepsi sıradan fakir insanların çocukları.. Sokaklarda olay çıakrmayı bir halt sananlar 5bin genci öldürdü karşılıklı, onbinlercesinin hayatı kaydı istikbali söndü.. O yüzden akıllı olun bugün vandallık yapacağınıza işinizi yapın yarın ülke yönetiminde söz sahibi olun. Öyle darbe hevesleri kursağında kalmış solcuların lafına bakarsanız sizde öncekiler gibi hem ülkeye hem kendinize yazık edersiniz.

  BIKMADILAR - pispor

  bu ülkede kim katil ise kim gençleri katletmiş işkence etmiş ise onların adları kurumlara veriliyor ya bu ülkede o kadar iyi namuslu vatandaş var Misal Azizi Nesin koyun Kazım Koyuncu koyun Aşık Mahsuni binlerce halkçı cinayete kirliliğe soyguna harama el uzatmamış binlerce insanımız var onların isimlerini koysanıza

  Üniversiteli İşte Bu - 850ahmet

  İTÜ ülkenin mühendis yetiştiren en eski ve köklü üniversitesidir. Buradan gerçekten başarılı mühendisler yetişmiş ve ülkeye mühendislik harikaları denen eserleri kazandırmışlardır.Bu büyük mühendislerin hiç birisi bu gün orayı işgal eden ve kandilerinden farklı düşünenlerin fikre tahammülü olmayan İTÜ'lülerle iftihar etmiyorlardır.Bu günkü İTÜ'lere ağabeyileri gibi dinlemeyi bilseydiler gider kırmadan dökmeden ve işgal etmeden dinler varsa eleştirilerini yaparlardı. Bunlar neyin peşinde olduklarını bilmedikleri şundan belli ki kurum olarak YÖK' e karşı değiller.Onlar YÖK'ün başındaki isme karşılar.Eğer gerçekten bağımsız üniversite isteseydiler 28 Şubat dönemindeki ağabeyileri o zamanki diktetör YÖK uygulamalarına karşı çıkardı. Bundan dolayı bu gün demokrat gözükmeye çalışanlar boşuna uğraşmasınlar demokrat olmak o kadar kolay ve ucuz değil.Hem üniversiteler orada okuyanların malı değil.O okullar asgari ücretle çalışan ve maaşından vergisini veren çalışanların malıdır.Onlar o malları korumak zorundadırlar.Hem kendilerine emanet edilen bir malda mal sahipliği iddiasında bulunmak zorbalıktır.Zorbalıkta ileri gidip okulun demirbaşlarına zarar vermek ise....

  yaban10, soruya soru - quintain

  ülkemizin aydınlık gençlerinin tüm demokratik protesto hakları kaba kuvvetle ellerinden alınmışken, %50 (!) evlerinde zor tutulup, sokağa çıktıklarında kan kusuyor ve korunuyorken, polis silahından çıkan kurşunlar sivil öldürüp, tabanca sahibi tutuksuz yargılanıyorken, kaba kuvvetin kabadayılığın yönettiği, aklın bilimin yok sayıldığı bir demokrasinin doruğundayken, gazeteler yazmıyor, televizyonlar gerçeği göstermiyorken 20li yaşlarında adaletsizliğin dibini görmüş olan bilim öğrencileri artık ne yapsınlar?

  yaban 1o - KVU

  İTÜ hakkında ne biliyorun ki? İTÜ'deki ultra anti-demokrat yönetimden haberin var mı? YÖK-Cumhurbaşkanı-Cemaat üçgeni ile seçim kazanmadan atanmış rektörden haberin var mı? Hukusuzluk ve keyfi yönetim diye bir şey sen duydun mu? Ha işte iyi üniversite dediğin yer böyle. Kusura bakma hukukun olmadığı, demokrasinin olmadığı yerde okumuşlar öyle koyun gibi oturmaz. Meydana çıkarlar. Bence bir daha cahil olduğun konularda yazma. Kaldı ki İTÜ'deki bu durumun baş sorumluları arasında sözde demokrat ama kapalı kapılar arkasından politika çeviren ve Cumhurbaşkan'ına ailece yakın olan YÖK başkanı vardır. Zaten YÖK başkanlığına da Cumhurbaşkan'nının kankası Çetinsaya İnşaatın sahibi abileri vasıtasıyla atandı. Tüm bunlar ortadayken bize kısacası maval okuma yaban yaban.