Sultanahmet bombacısını IŞİD göndermiş!

Sultanahmet bombacısını IŞİD göndermiş!
Sultanahmet bombacısını IŞİD göndermiş!
Sultanahmet'te bir polisin şehit olduğu saldırıyı düzenleyen Diana Ramazova'nın nişanlısının Kobani'de IŞİD için savaşırken ölmesi üzerine örgüt tarafında bu eyleme ikna edildiği ortaya çıktı.

RADİKAL - Sultanahmet bombacısı Diana Ramazova'nın nişanlısının 1.5 ay önce Kobani'deki çatışmalarda hayatını kaybetti öğrenildi. 

Akşam gazetesinden Devrim Tosunoğlu'nun haberine göre, Ramazova'nın bu dramını kullanan IŞİD'in onu bombalı eylem için ikna ettiği öne sürüldü. Terör polisi Ramazova'nın üzerinden çıkan telefonunda kayıtlı herkesi incelemeye aldı. Ramazova'nın bulunduğu binlerce saatlik kamera görüntüleri de deşifre edilerek kimlerle irtibatlı olduğu çözülmeye çalışılıyor. MİT tarafından da takip edilen soruşturmada Ramazova'nın son 6 ay içerisinde nişanlısıyla birlikte Suriye'ye Kilis üzerinden iki defa giriş çıkış yaptığı belirlenmişti. Ramazova'nın nişanlısının 1.5 ay önce Kobani'de öldürüldüğü, örgütün genç kadını bombacı olmaya ikna ettiği öğrenildi.

EYLEMLER ÖRTÜŞÜYOR
İstihbarat uzmanları, Paris ve İstanbul eylemlerindeki ana unsurun, Türkiye ve Fransa'nın, Suriye politikalarının örtüşmesi olabileceğini kaydetti.


  http://www.radikal.com.tr/126939212693924

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Herkes biliyor. - karçiçekleri

  Şu IŞİD terörünü bütün dünyanın başına bela eden ülkenin Türkiye AKP devletinin olduğunu bütün dünya biliyor. Sırf Rojava'daki kürtlerin kazanımlarının yok edilmesi için IŞİD çiler hem Türkiyede eğitildiler, hem tırlarla silah ve mühimat yardımını yaptılar, hem liderlerini barındırıp korudular( Haşimi halen bizde ve IŞİD'in örtülü lideridir). En iyi kanıt; Daha dün cumhurbaşkanı ortaya çıkıp;" Kuzey suriyede kürtlerin bir yapı kurmalarına kattiyen müsade etmeyiz." demesi her şeyi ortaya koyuyor.

  bu saatten sonra hepimizin hayatı tehlikede.. - user934512

  Sınırlar kevgire dönmüş.. kendi ülkesine 8 füze attırıp savaş çıkarmaya çalışanların yönettiği bir ülke burası.. sahi dış işlerindeki ses kaydı ne oldu? hepimizin hayatı tehlikede..

  besle kargayı - surrealist_tr

  Türkiyenin Suriye politikasında bir değişiklikmi var,işidi desteklemekten vazmı geçtide işid canlı bomba eylemi yaptı.Bence sorun daha başka, Rusyayla yapılan anlaşmalara bakmak lazım.Türkiyenin Çeçen politikası değişti.Rusyayla Çeçenlere desteği kesmesi konusunda anlaştılar.Çeçen liderlerin bir bir suikaste uğraması faillerinin bulunamaması, bundan sonra bunun üzerinden Türkiyede bombalar patlayabilir.

  Canlı bombayı IŞİD göndermiş ...Balçovalı - balçovalı

  Teröre destek olmayın .Gün gelir size de saldırır.Diyenler haklı çıkıyor.