Sultanahmet bombacısının ailesi, kızlarını fotoğraftan teşhis etti

Sultanahmet bombacısının ailesi, kızlarını fotoğraftan teşhis etti
Sultanahmet bombacısının ailesi, kızlarını fotoğraftan teşhis etti
Sultanahmet'te polise canlı bomba saldırısı düzenleyen Diana Ramazanova'nın ailesi kızlarını yayınlanan fotoğraflardan tespit etti. Bu arada Diana Ramazanova'nın Dağıstan'ın Derbent kentinde doğduğu belirlendi.

MOSKOVA – Sultanahmet'te 6 Ocak'ta polise yönelik bombalı saldırıyı düzenlediği belirtilen Diana Ramazanova'nın ailesi kızlarını resimlerde tespit ettiler. Ayrıca, Diana'nın annesi Rayzanat'tan DNA testi yapmak için kan alındığı açıklandı. 18 yaşındaki Diana Ramazanova'nın Dağıstan'ın Derbent kentinde doğduğu belirtildi.

Rus haber sitesi LifeNews'de yer alan habere göre kolluk kuruluşlarından yapılan açıklamalarda, DNA testinin İnterpol aracılığıyla yapılacağı, şüpheli Diana Ramazanova'nın DNA örneklerinin annesinin DNA örneği ile karşılaştırılmak üzere Rus yetkililere teslim edileceği belirtildi.

Bu arada Rus basını Diana Ramazanova'ya ait olduğunu belirttikleri fotoğraflar da paylaştı. Bu fotoğraflardan birinde Diana Ramazanova İstanbul 'da, Boğaz kıyısında dondurma yerken görünüyor. 18 yaşındaki Diana Ramazanova'nın Dağıstan'ın Derbent kentinde doğduğu ve oradan ailesiyle birlikte Moskova'ya taşındıkları belirtildi.

Edinilen ilk bilgilere göre, Moskova'da bir mağazada çalışmaya başlayan Ramazanova, internet aracılığıyla Türkiye'de yaşayan İdris adında biriyle tanıştı ve daha sonra evlendi.

Kolluk kuruluşlarından edinilen bilgilere göre, Türkiye'de Diana Ramazanova'yı aktif bir şekilde "işleyip" Rusya'da terör saldırısı yapmaya ikna etmeye çalıştılar, fakat bilinmeyen sebeplerden dolayı bu saldırı İstanbul'da düzenlendi.

(Siyamend KAÇMAZ / DHA)

'Sultanahmet bombacısı Gaziantep'te tedavi mi gördü?'


Sultanahmet bombacısını IŞİD göndermiş!


Ayşe Hür yazdı. "Ay'ın karanlık yüzü: Kadın 'canlı bomba'lar"

Sultanahmet bombacısı hamileymiş