Sultanahmet saldırısında IŞİD ve El Kaide bağlantısı araştırılıyor

Sultanahmet saldırısında IŞİD ve El Kaide bağlantısı araştırılıyor
Sultanahmet saldırısında IŞİD ve El Kaide bağlantısı araştırılıyor
Sultanahmet saldırısını gerçekleştiren kadın canlı bombanın "El Kâide" ve "IŞİD" terör örgütleriyle bağlantılarının araştırıldığı öğrenildi.

RADİKAL - Güvenlik birimleri 1 polisin şehit olduğu 2 polisin de yaralandığı canlı bomba saldırısını aydınlatmak için soruşturmasını sürdürüyor. İlk olarak, saldırıyı gerçekletiren kadının kimliğiyle ilgili bilgiler ortaya çıkarıldı. Kadının adının Diana Ramazowa olduğu belirlendi.

TÜRKİYE 'DE 7 AYDIR BU EYLEM İÇİN Mİ BEKLİYORDU ?
Ramazowa'nın Dağıstanlı olduğu geçtiğimiz Haziran ayında da Türkiye'ye turist olarak girdiği belirlendi. Bu tespit akıllara saldırının çok önceden planlanmış olabileceği ihtimalini getirdi. Ramazowa'nın bu eylem için mi ülkeye girdiği, bunun için mi 7 aydır Türkiye'de beklediği polisin yanıtını aradığı sorulardan biri.

Sultanahmet'teki intihar saldırganının kimliği belli oldu


SALDIRI GÜNÜ GÖRÜŞTÜGÜ KİŞİLERDE "EL-KAİDE IŞİD" ŞÜPHESİ

Öte yandan saldırının perde arkasıyla ilgili olarak polisin elindeki en önemli malzeme canlı bomba kadından geriye kalan ve olay yerinde bulunan cep telefonu. Kadına ve arkadaşlarına ait görüntü ve fotoğrafların da bulunduğu cep telefonundan yapılan görüşme kayıtları polisin dikkatini yönelttiği en önemli bölüm. Buna göre canlı bomba Diana Ramazowa saldırıyı gerçekleştirdiği gün bazı kişilerle bu telefondan görüştü. İşte bu görüşmelerin "El Kaide - IŞİD" terör örgütleriyle bağlantılı olduklarından şüphenilen kişilerle yapıldığı üzerinde duruluyor.

SULTANAHMET'E DAHA ÖNCE DE GELİP FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

Didik didik incelenen cep telefonunda kadının daha önce Sultanahmet'e gelip burada çektirdiği fotoğrafların da olduğu öğrenildi. Halen Adli Tıp Kurumu morgunda bekletilen ceset üzerindeki inceleme de tamamlandı. Bu incelemede kadının hamile olduğu belirlendi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/126798812679883

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Teröristsiniz o’lum siz! - UNDECLARED50

  Dhkpc olmadı, elkaide verelim. Olmadı işid verelim. Kadın dağıstanlı ha! karadul olabilir mi? gerçi biz onları çeçen biliriz, ama komşudurlar yani; dramları karışır birbirine! kaç yaşındaymış? çoluğu çocuğu var mıymış? Ne yemiş ne içmiş, nerde kalmış, nece konuşmuş bunca zaman. Yapayalnızmıymış? Güzelmiymiş? ‘didikdidik incelenen cep telefonunda sultanahmette çektirdiği fotolar’... ben yerim bunu da atım yemez: sorar, nasıl yani?.. Otopsi ne diyo: Bonzai var mı bonzai? / yani ben şimdi ne farkı var diye sorsam, hıyarlık mı etmiş olurum: ‘uçağı çöle düştü. oradan geçen birbedevi tarafından kurtarıldı’ (radikalkitapekinde küçükprensle ilgili tanıtım yazısından). Nasıl yani? Nasılışu: ‘Oryantalizm’i uzaklarda arama, o sana ‘bagzen’ birküçükprens, ‘bagzen’ dağıstanlıbirkadın atımı yakındır! / Küçükprensi tanımam, ama bubedeviile mesaim olmuştur. Adı ebola’dır. çölde boş şişe toplar. Birgün ben de oradangeçerken karşıma çıktı. Kendikendime konuştuğumu görmüş. ‘ben de konuşurum’ dedi; ve yukarıyı işaret ederek ‘ama eğer duyuyorsan da, işte o başka!’ diye ekledi. Dedim, yok deve! Deli mi sandın beni! Ben yalnızca kendimi duyarım. / empatiyle projeksiyonun yolu aynı cümleye düşer de birbirlerine değmeden geçergiderler. ‘Orada’ olmadı, ama belki ‘şurada’, belki ‘burada’..

  Bu gidişle evden çıkamayacağız... - user934512

  PARALEL manyaklığı emniyeti ne hale getirdi.. Olayın cemaat ile de alakası kalmadı.. Amaç hırsızlığı unutturmak, kumpas havası yaratmaktı.. Ama sonuç ortada.. En küçük,basit işletmede bile çalışanları kovup yerlerine acemileri işe alsanız o işletme iflas eder.. Şu anda Emniyet İFLAS etmiştir.. Sınırlar da kevgire döndü zaten.. Hepimiz tehlikedeyiz..

  ....? - citizen

  O izleri nerelerde arıyorsunuz acaba... Bir de kimlerin desteklediği söyleniyorsa IŞİD'i., el kaideyi...o taraflara sorun nezaketle...