Sultanahmet saldırısını IŞİD mi yaptı?

Sultanahmet saldırısını IŞİD mi yaptı?
Sultanahmet saldırısını IŞİD mi yaptı?
Sultanahmet'te dün gerçekleştirilen canlı bomba saldırısıyla ilgili olarak bugün Azeri kökenli iki kişinin gözaltına alındığı öne sürüldü. Saldırıyı gerçekleştiren kadının Çeçen uyruklu bir selefi olduğu da iddialar arasında.

RADİKAL - Sultanahmet’te dün akşam meydana gelen ve polis memuru Kenan Kumaş’ın şehit olduğu, bir polisin de yaralandığı, saldırıyı gerçekleştiren kadın canlı bombayla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Saldırıyı gerçekleştiren kadının olay yerine giderken bindiği takside Rusça konuştuğu ve Çeçen kökenli olduğu öne sürüldü.

2 AZERİ GÖZALTINA ALINDI İDDİASI

Gazeteci Emre Erciş’in Twitter’dan paylaştığı iddialara göre, saldırıyı gerçekleştiren kadının selefi kökenli ve IŞİD’le bağlantlığı olduğu da öne sürülüyor.

O BİLGİ YALANLANMIŞTI
Olayın ardından yapılan ve resmi olmayan ilk açıklamalarda, saldırıyı, DHKP/C üyesi olduğu iddia edilen Elif Kalşen’in gerçekleştirdiği iddia edilmişti. Ancak Emniyet bu bilgiyi yalanlarken, Kalşen ailesi de bugün Adli Tıp’ta kendilerine gösterilen cenazenin kızlarına ait olmadığını söyledi.

Şehit polis, fizik öğretmeniymiş...

Kalşen ailesi: Bize gösterilen cenaze kızımıza ait değil

Sultanahmet'te polise bombalı saldırı

İşte canlı bombanın son görüntüleri


  http://www.radikal.com.tr/126698012669801

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ne hale geldik.. - kaşınan adam

  Öğretmenin, polis olmak zorunda kaldığı bir ülkede yaşıyoruz.Bu ülkede öğretmenden çok polise ihtiyaç duyar olmamızdan daha güzel ne anlatabilir ülkenin halini?