Sultanahmet'teki intihar saldırganının kimliği belli oldu

Sultanahmet'teki intihar saldırganının kimliği belli oldu
Sultanahmet'teki intihar saldırganının kimliği belli oldu
Sultanahmet'te bir polisin şehit olduğu saldırıyı gerçekleştiren canlı bombanın Rus uyruklu Riana Ramazova olduğu ortaya çıktı.

RADİKAL - Sultanahmet’teki İstanbul Turizm Şube Müdürlüğü’ne canlı bomba saldırısı düzenleyen ve bir polisin şehit olmasına neden olan kadın teröristin Rus uyruklu Riana Ramazova olduğu belirlendi.

Sultanahmet'teki Turizm Şube Müdürlüğü önündeki nöbetçi polis kulübesine yönelik olarak salı günü akşam saatlerinde intihar eylemi gerçekleştirilmiş, olayda bir polis memuru şehit olmuştu. DHA'nın haberine göre, Riana Ramazova'nın kimliği, olay yerinde bulunan cep telefonundaki bilgilerden tespit edildi.

Saldırıdan kısa bir süre sonra intihar eylemini gerçekleştiren kişinin bir DHKP/C militanı olduğu yönünde bilgiler yayılmış, örgüte yakın bazı internet siteleri de eylemi sahiplenen açıklamalar yayınlamışlardı.


  http://www.radikal.com.tr/126760112676011

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Basına fazla inanmamak gerekir. - Su Cemre Sim

  Basın hiçbir araştırmaya gerek duymaksızın, Elif adında başka bir genç kızı suçlu ilan etmişti.O kız bütün bu iftira haberini yapanlara maddi,manevi tazminat davası açarsa köşeyi döner.