Sultanbeyli'de çıkan çatışmada polis müdürü şehit oldu

Sultanbeyli'de çıkan çatışmada polis müdürü şehit oldu
Sultanbeyli'de çıkan çatışmada polis müdürü şehit oldu

Bir anda kurşun yağmurunun içinde kendini bulan polisler siper alarak ateşin açıldığı yeri tespit etmeye çalıştılar.

Sultanbeyli'de bombalı saldırının düzenlendiği bölgede yaşanan çatışmada bir polis müdürü şehit oldu.

Sultanbeyli'de bombalı saldırının düzenlendiği bölgede yaşanan çatışmada İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürü Beyazıt Çeken şehit oldu. Karakolda inceleme yapan polislere ateş açan 2 saldırganın ölü olarak ele geçirildiği açıklanmıştı.

SABAH SAATLERİNE ATEŞ AÇILDI

Saldırının gerçekleştiği Fatih Polis Merkezi çevresinde olay yeri inceleme ekipleri olayın ardından çalışma başlattı. Saatler sabah 07:00′ı gösterdiğinde ise kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateş açıldı. Saldırıda bir vatandaş kolundan yaralandı. Polisin açılan ateşe anında karşılık vermesiyle uzun süren çalışma yaşandı. Saat 08.45 sıralarında saldırıyı gerçekleştirdiği belirtilen iki kişi öldürüldü. Çatışmada bir polisin de şehit olduğu belirtiliyor.  

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sultanbeyli'de sabah saatlerinde meydana gelen çatışmada Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürü Beyazıt Çeken'in şehit olmasıyla ilgili Twitter hesabından bir mesaj yayınlayarak başsağlığı diledi. Şahin'in mesajında şu ifadeler yer aldı: "Hain terör saldırılarını lanetliyor, Şehit Şube Müdürümüze Allahtan rahmet diliyorum. Ailesinin, polisimizin ve milletimizin başı sağolsun."

 DHA

Sultanbeyli'de polise ateş açan iki kişi öldürüldü

Sultanbeyli'de gece bombalanan polis merkezine sabah ateş açıldı