Sultanbeyli'de olaylı gecekondu yıkımı

Sultanbeyli'de olaylı gecekondu yıkımı
Sultanbeyli'de olaylı gecekondu yıkımı
Baba, 4 aylık çocuğunun boynuna bıçak dayadı


İSTANBUL - Sultanbeyli’de yaklaşık 50 gecekondu, belediye ekiplerince yıkıldı. Gecekondusunu yıktırmak istemeyen Tuncay Yarap isimli bir vatandaş da 4 aylık bebeği Zehra’nın boğazına bıçak dayayarak yıkıma engel olmak istedi. Yaklaşık bir saat süren ikna çalışmalarından sonuç alınamayınca ekipler, iş makineleriyle binaya maddi hasar vererek bıraktı.
Sultanbeyli Belediyesi’ne ait zabıta ekipleriyle çok sayıda çevik kuvvet polisi, sabah saatlerinde yaklaşık 50 gecekonduyu yıkmak için Battalgazi Mahallesi’ne geldi.
Yıkımı engellemek isteyen bazı gecekondu sahipleri, çevik kuvvet polislerince zor kullanılarak gözaltına alındı. Yıkım sırasında çıkan arbedede çok sayıda vatandaş ile 1’i kadın komiser olmak üzere 3 polis yaralandı.
Gecekonduların yıkımı sırasında fenalaşan bazı kişiler ambülanslarda sağlık ekiplerince tedavi edildi.
Bu arada, bir iş makinesi tarafından kazayla koparılan elektrik direğine bağlı tel, polis ekipleri ve vatandaşların üzerine düştü. Heyecanlı anlar yaşanmasına neden olan tel, görevliler tarafından kesildi. Yaklaşık 6 saat süren çalışma sonucu 50 gecekonduyu yıkan belediye ekipleri, daha sonra bölgeden ayrıldı. (aa)