Sultanbeyli'de yıkım zamanı

Sultanbeyli'de kaçak olarak yapılan ve tehlike oluşturan 95 binanın yıkımına başlandı. Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekiplerin yanı sıra Sultanbeyli Belediyesi ekiplerinin de katılımıyla, ilk olarak Eyyübi Caddesi 31 numarada bulunan üç katlı bina yıkıldı.

İSTANBUL - Sultanbeyli'de kaçak olarak yapılan ve tehlike oluşturan 95 binanın yıkımına başlandı. Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekiplerin yanı sıra Sultanbeyli Belediyesi ekiplerinin de katılımıyla, ilk olarak Eyyübi Caddesi 31 numarada bulunan üç katlı bina yıkıldı.
Yıkım çalışmalarına ilişkin bilgi veren Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürü Şimşek Deniz, öncelikle hukuki altyapının tamamlandığını, deprem riski taşıyan ve İmar Kanunu'na aykırı olan yapılar hakkında yıkım kararı aldıklarını söyledi. Sultanbeyli Belediyesi İmar Müdürü Halil İbrahim Akıncı da, yıkılması kararlaştırılan binaların Sultanbeyli ilçe olmadan 15 yıl önce yapılan binalar olduğunu, içinde kimsenin yaşamadığı bu yapıların tinerci ve mekânsızların adresi haline geldiğini belirtti. Polisin de geniş güvenlik önlemleri aldığı yıkım çalışmaları, bugün devam edecek. İki günlük çalışma sonunda 30 binanın yıkımı planlanırken, geriye kalan binaların yıkımı bir ay içinde tamamlanacak.


    http://www.radikal.com.tr/7491737491730

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.