Sümeyye Erdoğan'a hakaretten gözaltına alındı

Sümeyye Erdoğan'a hakaretten gözaltına alındı
Sümeyye Erdoğan'a hakaretten gözaltına alındı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden hakaret ettiği iddia edilen kişi gözaltına alındı.

RADİKAL - İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince Antalya'da yakalanan Osman Ç, (30) İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan yerleşkesine getirildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Osman Ç, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne gönderildi.

Osman Ç, Cumhuriyet savcılığındaki ifadesi alındıktan sonra tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Savcılık şüpheliyi mahkemeye sevk ederken, "alenen birden fazla kez hakaret suçunu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesini varlığını gösteren olguların bulunması ve Türk örf, adet, gelenek ve göreneklerine göre bu tarz ahlaka ve kişilerin değer, inançlarına aykırı fiillerin mağdur ve yakınlarında telafisi imkansız manevi çöküntülere sebebiyet vermesi" unsurlarını göz önünde bulundurarak, "sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaret" suçlarını gerekçe gösterdi.
 
'YAPTIĞIM ŞEYDEN PİŞMANIM'

Nöbetçi İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği'nde ifade veren şüpheli Osman Ç, "Hakareti kabul ediyorum. O gün biraz alkollüydüm. Twitter'da geziyordum. Şehit haberleriyle karşılaştım. Sümeyye Hanım ve babası hakkında atılmış tweetleri gördüm. Onlardan etkilenerek dolduruşa geldim. Yaptığım şeyden pişmanım" dedi.

Hakimlik, şüpheli hakkındaki soruşturmanın tutuksuz yürütülmesine karar verdi. Hakimlik, şüpheliyi adli kontrol hükümleri uygulanarak, serbest bırakılmasına hükmetti.

Adli kontrol hükümleri kapsamında şüphelinin her gün karakola giderek imza atmasına ve hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulmasına karar verildi.

(AA)