Sunay Akın isyan etti: Kapınıza gelip yalvardık!

Sunay Akın isyan etti: Kapınıza gelip yalvardık!
Sunay Akın isyan etti: Kapınıza gelip yalvardık!
Başbakan Erdoğan'la Gezi olaylarını görüşen heyette yer alan Sunay Akın, yaşanan müdahalenin ardından isyan etti.

Radikal.com.tr - Başbakan Tayyip Erdoğan 'la Gezi Parkı olaylarını görüşen sanatçılar arasında yer alan şair Sunay Akın dün geceden bu yana süren polis müdahalesinin ardından Twitter'dan şu mesajları attı.

Kendi insanınıza yapılan bu şiddetin, hiç bir açıklaması yoktur!

Hatalarını yüzlerine söyledik, hukuk sürecini talep ettik, bir tek insanın canı yanmasın diye YALVARDIK!
İçim kanıyor...

Bir tek çocuğun mutluluğu ve acı çekmemesi için kapınıza geldik, dil döktük. Kapı kör, duvar sağırmış.

Sevgili ülkemde uğruna her şeyi yapmaya çalıştığım ADALET bu gece yaşananlarla bitmiştir. 

Ne deseniz haklısınız... 


  http://www.radikal.com.tr/1137825113782513

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  keşke dememek için - memo34

  10 yıl sonra ülkeye bu kadar zarar veren eylemciler, "vay be fena kullanılmışız, ama yine de haklıydık" diycekler. şunun farkına varın artık, kullanılıyorsunuz. bu kullanılma al şu parayı şu eylemi yap şeklinde değil. insanların öfkesini ülkeyi ciddi zarara uğratacak şekilde yönlendirme tarzında oluyor. uyannn mesele hükümet değil, ülke.

  necipguven ve MahmutYahya - thinkerbell

  Biriniz diyorsunuz ki unutalım, bu ülkeyi sevmiyor musunuz? İnsanlar polis kurşunuyla öldü, 5 kişi hayatını kaybetti, 7000 küsür kişi yaralandı, onlarca kişi gözünü kaybetti, kuşlar, sokak hayvanları öldü, içinde bebek olan evlere gaz bombası atıldı, insanlara kimyasal sular sıkıldı, bunların hepsi başbakanın şehir merkezindeki son parkı yıkmak ve yerine topçu kışlası adı altında AVM yapmak istediğini açıklamasıyla, o ağaçlara sarılanların çadırlarını özel sermayenin güvenliklerine giydirilen zabıta giysili kişilere yaktırmasıyla,polisin aşırı güç kullanımıyla başladı. Unutmak demek, kask numarası açıkça görülen polisin kurşunuyla vurulan Ethem'i, Ethem'in vurulduğu anı gösteren videoyu milyonlarca insan izlemiş olmasına rağmen saklayan ve hatta böyle polisleri ödüllendiren, Ethem'in cenazesine bile tahammül edemeyip gaza, TOMA suyuna boğan bir sistemi kabullenmek demektir. Ama yok! Kimse benim vergilerimi masum insanları öldürüp, katilleri ödüllendirmek için harcayamaz! Bu ülkeyi sevmek buna karşı çıkmayı gerektirir. Zira bunun aksi bir tavır insanlıktan istifa etmektir.

  Tayyibin fendi hepinizi yendi - radi11

  cogumuz biliyorduk. zaten yeni bir sey. kurnazlik tuccarlik ne dersek, firsati kacirmaz Tayyib bey, zaten korku sarmis her yanini. kcucuk bir proteo bile onu korkutur, butun diktorlerin ortak noktasi.

  sunay akın gibi çok duyarlı sanatcı bilim adamlarına saygı duyulur. - okkes cavus

  ülkemizde insanların demokratik hak taleplerini yerine getirmeyi düşünseler hiç bu kadar mezalimlik yaşanmaz. halkın polisini halkın üstüne salıp düşmana vurur gibi gazlı sopalı ve kurşunlu saldırılar olmaz. işin daha acı tarafı bakıyorsunuz demokratik hak talebinde bulunan insanlara, karşı yine halktan bazı insanlar hak isteyenlere saldırıyor. bu halkın arasına ikilik sokmak ülkenin büyük bir tehlikeyle karşı karşıya geleceyinin resmidir. devlet bu tür olaylara sebebiyet verecek her türlü olaya karşı gayet ılımlı, babacan halknı seven söylemler ve barışcı tavırlarla insanları bir biriyle kucaklaştırmalıdır. tabiki ülkemizde demokratik kitle örgütleri bazı uygulamaları yanlış bulduğunda, tepkilerini eylemlere dönüştürüp mitinkler ve gösteri yürüyüşü yapabilirler. devlet bu gibi durumda hep uzlaşma ve hoş görü meknizmasını hiç elden bırakmamalı. ülkemiz barış kardeşlik ve huzur istiyor ......gerek polis gerek jandarma halkın çocuklarıdır halkının yanında olmalıdır. halkın talebi haklıdır bunu şiddetle deyil haklar verilerek huzur sağlanmalı. istekler ülke içindir tüm halk içindir bunu herkes böyle algılamalı....ülkem insanları hep kardeştir acısı bir talebi birlikdedir.halk sevilmeye ve saygıya deyerdir ........

  yavuz hırsız ev sahibini bastıırır. - ayenoğlu ismail

  döktüğün dili çakma che guevaralara dökseydinde hukuka saygılı olup eylemei bıraksalardı

  .. - anticapitalista

  başbakanla görüşüp onun oyununa gelindi, üstelik görüşmeye gidenlerin direnişin içinden insanların olmaması onun ekmeğine yağ sürdü. konuşmaya cesaret edip, gerçek tepkiyi ileten sendikacının başbakan tarafından azarlanmasını bu sanatçılar neden dile getirmediler?

  KENDİ İNSANI MI? - UYİ35

  Sorun da bu zaten, Gezi'dekileri kendi insanı olarak görmüyor ki!