Sünnette Belmondo filmi gibi hırsızlık

Ailesi, sünnet töreninde sonra altı yaşındaki Ali Çığlıktepe'ye takılan altınlarda eksik olduğunu fark etti. Görüntüler incelendiğinde suçlu bulundu: Palyoço.

SAMSUN - Ailesi, sünnet töreninde sonra altı yaşındaki Ali Çığlıktepe'ye takılan altınlarda eksik olduğunu fark etti. Görüntüler incelendiğinde suçlu bulundu: Palyoço.
Jean Paul Belmondo'nun oynadığı 1985 tarihli 'Soygun' filmindeki senaryonun küçük ölçeklisi Samsun'da gerçekleşti. Filmde bir hırsız 'palyaço' kılığında Montreal'de bir bankayı soyuyordu. Yüzü boyayla kaplı olduğu için kimliği belirlenemeyen hırsız kaçıyordu. Samsun'daki hırsız da benzer bir yöntemle sünnet çocuğunun altınlarını çaldı.
Samsun'da otomobil galerisi işleten Bora Çığlıktepe, oğlu Ali için Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde geçen hafta sünnet düğünü yaptı. Düğünden sonra oğluna takılan altınların az olduğunu fark eden Bora Çığlıktepe, kamera görüntülerini izledi. Düğünde gösteri yapan palyaçonun, çocuğa takılan altınları kimseye fark ettirmeden el çabukluğuyla aldığını gören aile soluğu polisin yanında aldı. Çığlıktepe, "Palyaçonun kim olduğunu bilmiyorum. Tesislerden bize önerdiler. Oğluma takılan 20 çeyrek ve dört Cumhuriyet altınını çalmış" diyerek şikâyetçi oldu. Palyoçonun kimliğini belirlemek için çalışma sürüyor.