Sunucunun fıkrası milletvekilini salondan kaçırdı

Sunucunun fıkrası milletvekilini salondan kaçırdı
Sunucunun fıkrası milletvekilini salondan kaçırdı
Sağlık-Sen'in yemekli toplantısına katılan Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, anlatılan fıkra sonrası salonu terk ettiTÜRKMEN PROFESÖRLERE 'IVIR ZIVIR HERİFLER' DEMİŞTİ HABERİ İÇİN TIKLAYIN


ZONGULDAK - Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Çalışanları Sendikası'nın (Sağlık-Sen) Zonguldak'taki yemekli toplantısına katılan AKP Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, sunucunun anlattığı ve siyasetçilerle sendikacıların çok konuştuğunu ima eden bir fıkranın ardından toplantıyı terk etti. "Ağzı olan konuşuyor" diyen Türkmen, programı yoğun olduğu için toplantıdan ayrıldığını söyleyerek, "Akabinde kalkmam öyle yorumlanmış olabilir" dedi. Milletvekili Polat Türkmen'in ismi daha önce televizyondaki tartışma programlarına katılan profesörlere 'Ivır zıvır herifler' demesiyle gündeme gelmişti.
Sağlık alanında yetkili sendika olmaya hak kazanan Sağlık-Sen yöneticileri ve üyeleri, bir araya gelerek başarılarını kutladılar. Programın açılış konuşmasını yapan AKP Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, başarılarından dolayı sendika yöneticilerini ve üyeleri tebrik etti. Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Semih Durmuş da konuşmasını yaptıktan sonra mikrofonu alan program sunucusu bir fıkra anlatmak istediğini belirterek, şu fıkrayı anlattı: "Dönemin Sağlık Bakanı, ülke genelindeki hastaneleri teftiş eder. Bir ildeki tüm hastaneleri gezen Bakan, son hastaneyi ziyaretinde morgda ilginç bir olayla karşılaşır. Sehpa üzerindeki iki cesedin çenelerinin hareket ettiğini fark eden Sağlık Bakanı, hastane başhekimine dönerek, ?Ne yapıyorsunuz siz yahu. Artık canlıları da mı morga kaldırıyorsunuz' diye soru sorar. Kendinden emin başhekim ise; ?Hayır sayın Bakanım. Bu iki kişi gerçekten ölüdür. Sağdaki yaşarken siyasetçiydi. Soldaki ise sendikacıydı. Bunların ölüsünün de, dirisinin de çenesi durmaz' cevabını verir."


-AĞZI OLAN KONUŞUYOR-


Sunucu fıkrasını tamamladıktan sonra toplantıya katılanlarda sessizlik hakim olurken, Milletvekili Polat Türkmen ise apar topar alandan ayrıldı. Türkmen, toplantıyı terk etmesiyle ilgili soru üzerine "Ağzı olan konuşuyor. Söylenenleri çok da önemsemiyorum. Programım yoğun olduğu için kalktım. Akabinde kalkmam öyle yorumlanmış olabilir" dedi. (Habertürk)