Süper savcı evinde ölü bulundu

Süper savcı evinde ölü bulundu
Süper savcı evinde ölü bulundu

Özel yetkiyle görev yaptığı İzmir Adliyesi’nde, belediyeler de dahil, kamu kurumlarındaki suç örgütlerine yönelik operasyonlarla adını duyuran ve ‘Süper Savcı’ lakabıyla anılan Cumhuriyet Savcısı Murat Gök, Samsun’da kaldığı lojmanında ölü bulundu. Bir süredir karaciğer yetmezliğinde tedavi gören Murat Gök, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nca özel yetkileri alınarak düz savcı olarak 2009 yılında Samsun’a atanmıştı. Samsun’da Cumhuriyet Başsavcılığı’nda zaman aşımı incelemesine bakarak görev yapan ve özel koruma ile gezen Murat Gök’ün bir süredir karaciğer ve böbrek yetmezliği ile bel fıtığı nedeniyle Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gördüğü öğrenildi.
Savcı Gök’ün ölümü ile ilgili soruşturma başlatıldığını belirten Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, “ 20 Nisan’a kadar raporluydu, evinde istirahat halindeydi. Lojmana giden korumasının Gök’ün hareketsiz bedeniyle karşılaştı” dedi.
Savcı Gök, ismini İzmir’de yönettiği Barbaros, Parsel, Örümcek, Arı kovanı, Şafak, Anafor, Tırpan, ve Pranga isimleri ile bilinen oparasyonlarla duyurmuştu. Gök’ün kendisi hakkında da üniversitede görev yapan, babasının gözaltına alınması nedeniyle tanıştığı bir kadına, taciz mesajları gönderdiği gerekçesiyle dava açılmıştı. Soruşturmalarda haksız yere kendi isimlerinin de geçtiğini öne süren bazı savcı ve hakimler ile İzmir Valisi Cahit Kıraç da Gök’e tazminat davası açmıştı.