Şüpheli çanta Metrobüs ile d-100´ü kapattırdı

Şüpheli çanta Metrobüs ile d-100´ü kapattırdı
Şüpheli çanta Metrobüs ile d-100´ü kapattırdı
Cevizlibağ Metrobüs Durağında unutulan bir çanta polisi alarma geçirdi. Polis ekipleri, Metrobüs ve D-100 trafiğini yaklaşık yarım saat kapattı.

İstanbul - Zeytinburnu Cevizlibağ Metrobüs durağında saat 13.30 sıralarında sahipsiz bir çanta gören güvenlik görevlileri polis ekiplerine haber verdi. Durağa gelen polis ekipleri, emniyet şeridi çekerek Metrobüs ve D-100 Karayolu'nu trafiğe kapattı. Durağın bulunduğu yerdeki yaya üst geçidi de polis ekipleri tarafından boşaltıldı. Metrobüs ve D-100 Karayolu'nun trafiğe kapatılması nedeniyle yoğun araç ve yaya kuyrukları oluştu.

Çantanın bulunduğu bölgeye gelen bomba uzmanları özel giysilerini çantayı inceledi. Çantayı açan bomba uzmanı içerisinde bulunan malzemeleri teker, teker çıkartarak inceledi. Yapılan incelemede çantanın içerisinde herhangi bir patlayıcı maddeye rastlanmadı. Çantanın metrobüse binen bir vatandaş tarafından unutulmuş olabileceği öğrenildi. Çalışmalar sırasında D-100 karayolunda her iki istikamette de yoğun trafik oluştu. Yaklaşık yarım saat sonra yol ve metrobüs tekrar açıldı.

DHA - Bulut MÜLHİM