Şüpheli paketten piknik tüpü çıktı

Şüpheli paketten piknik tüpü çıktı
Şüpheli paketten piknik tüpü çıktı
Şişli Okmeydanı'nda, pankarta bağlanıp kablo sarılarak bomba süsü verilmiş şüpheli paket polisi alarma geçirdi. Fünye ile patlatılan paketin içinden piknik tüpü çıktı.

RADİKAL - Olay, saat 18.30 sıralarında Mithatpaşa Caddesi üzerindeki Anadolu Kahvesi önünde meydana geldi. İddiaya göre, yüzleri maskeli 6 kişi, trafik ışıklarının önüne gelerek, ellerindeki silahlarla havaya ateş açtı. Maskeli eylemciler, daha sonra, kablo sarılarak bomba süsü verilmiş bir paketi, ellerindeki pankartla iki elektrik direğine asarak kaçtı. Eylemcilerin astığı pankart ile şüpheli paket, ipin kopması nedeniyle yola düştü.

Silah seslerini duyarak olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik önlemi alarak paket ve pankartın bulunduğu caddenin girişini yaya ve araç trafiğine kapattı. Bazı vatandaşlar şüpheli paketi farketmeyerek yanına yaklaşınca, polis tarafından uzaklaştırıldı.

Olay yerine gelen bomba imha uzmanı, şüpheli paketi inceledikten sonra fünye yerleştirdi. Vatandaşların paketin yanına yaklaşmaması için yapılan uyarı anonsunun ardından, paket fünyeyle patlatıldı. Paketin içinden piknik tüpü çıktı.

Pankart polis tarafından götürülürken, piknik tüpü yolun kenarına bırakıldı.


  ETİKETLER:

  Anadolu

  ,

  bomba

  ,

  elektrik

  ,

  güvenlik

  ,

  silah