Şüphelinin görüntüsü elde!

Dink suikasti zanlısının görüntülerinin yer aldığı CD basına dağıtıldı. Vali Güler vatandaşlardan yardım istedi.

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesi olayıyla ilgili şüphelinin görüntülerinin yer aldığı CD basına dağıtıldı. İstanbul Valisi Muammer Güler, "CD’de kişinin kaçarken, silahı beline koyarken elde edilen görüntüleri var. Vatandaşların yardımcı olmasını istiyoruz. Elimizde başka bilgiler var ama bunu şu anda intikal ettirecek durumda değilim. Kimlik tespiti yapmadık" dedi.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde açıklama yapan Vali Güler, olayda ikinci bir şüphelinin olduğuna dair bilginin henüz kesinleşmediğini bildirdi. Güler, Dink’in öldürülmesi olayını gerçekleştiren şüpheli ile ilgili bilgisi olanların, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün 0212 636 29 50 ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün 0212 636 12 53 numaralarını arayabileceklerini söyledi. Bu telefon numaralarının özel olduğunu ve vatandaşların bilgilerinin gizli tutulacağını vurgulayan Güler, istendiği takdirde bilgilerin 155’e de
verilebileceğini ya da ‘155@iem.gov.tr’ ve ‘webmaster.tem@iem.gov.tr’ elektronik posta adreslerine gönderilebileceğini ifade etti.
Güler, vatandaşlardan olayın çözümü ve şüphelinin yakalanması konusunda yardım istediklerini dile getirerek, sorumluluk duygusu içerisinde hareket edildiği takdirde bu tip olaylarla mücadelenin daha kolaylaşabileceğini söyledi.