Sur'da çatışma: 2 asker yaralı

Sur'da çatışma: 2 asker yaralı
Sur'da çatışma: 2 asker yaralı
Sur'da operasyonlarını sürdüren 7'nci Kolordu Komutanlığı'na bağlı askerler, polis ve jandarma özel harekat timleri ile PKK'lılar arasında çatışmalar meydana geldi. Çatışmada 2 asker hafif yaralandı.

RADİKAL - Diyarbakır'ın sokağa çıkma yasağı süren Sur İlçesi'nde PKK'lılarla çıkan çatışmada 2 asker hafif yaralandı. Merkez Sur İlçesi'nde barikatların kaldırılması, hendeklerin kapatılması ve PKK'lıların yakalanması için 2 Aralık günü alınan, 11 Aralık günü 17 saat ara verildikten sonra tekrar ilan edilen sokağa çıkma yasağının 19'uncu gününde çatışmalar meydana geldi. İlçede operasyonlarını sürdüren 7'nci Kolordu Komutanlığı'na bağlı askerler, polis ve jandarma özel harekat timlerinin aramaları sırasında bugün Hasırlı Mahallesi Yıkıkkaya Sokak üzerinde çatışmalar meydana geldi.

Nusaybin'de yasak telaşı!

Diyarbakır Sur'dan fotoğraflarla çatışma

Çatışmalarda el ve ayağına kurşun isabet eden 2 asker hafif yaralandı. Yaralı askerleri almaya giden ambulans, yoğun çatışma nedeniyle bölgeye giremedi. Güvenli bölgede bekletilen ambulanslar, çatışma durunca yaralı askerleri alıp Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırdı.

ZIRHLI KEPÇEYE ROKETATARLI SALDIRI

Sur'daki hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılmasında polise ait zırhlı kepçeye PKK'lılar roketatarlı saldırı düzenledi. Saldırıda roketatar kepçenin önüne düşerek infilak etti. Saldırıda ölen ve yaralanan olmazken, kepçede hafif hasar meydana geldiği öğrenildi. Sur'da PKK'lıları etkisiz hale getirmek için düzenlenen operasyonlarda bugün de silah ve patlama sesleri yükseldi. (Canan ALTINTAŞ/DİYARBAKIR/DHA)

Şırnak'ta HDP'lilerin protesto yürüyüşüne polisten müdahale