Sur'da operasyon sona erdi

Sur'da operasyon sona erdi
Sur'da operasyon sona erdi
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 28 Kasım 2015 tarihinde başlatılan operasyon bugün saat 16.00 itibariyle sona erdi. Yüksekova'da ise bugünden itibaren operasyon başlatıldı.

RADİKAL - Diyarbakır’ın Sur ilçesinde asker ve polisin ortaklaşa yürüttüğü operasyon bugün sona erdi. Saat 16.00 itibariyle sona eren operasyonun ardından ilçede arama-tarama faaliyetlerinin süreceği belirtildi.

103 GÜN SÜRDÜ

28 Kasım 2015'te Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği, polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Adem Erdur'un şehit edildiği saldırının ardından başlatılan operasyon, 103. gününde tamamlandı.

YÜKSEKOVA'DA OPERASYON BAŞLATILDI

Öte yandan Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde ise bugün operasyon başlatıldı.

Mardin'de 21 bölge yasaklı

Özel Harekat polisleri ve askeri birlikler, zırhlı araçlar ve kepçelerle İpekyolu Caddesi üzerinde bulunan Esentepe Mahallesi’ne saat 14.00 sıralarında operasyon başlattı.

Asker ve polisin mahalleye girişi sonrası yoğun bir şekilde silah ve patlama sesleri duyuldu. Mahalledeki operasyonun sürdüğü belirtildi.

ÇATIŞMA ORTASINDA KALAN ARAÇTA 1 KİŞİ ÖLDÜ

Operasyonda çatışmaların arasında kalan 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Güvenlik güçlerinin Esentepe Mahallesi'ne öğle saatlerinde yaptığı operasyonda o sırada yoldan geçen ve bir kargo şirketine ait araç çatışmanın arasında kaldı. Kurşunların isabet ettiği araçta bulunan 25 yaşındaki İlhan Engin ve araç sürücüsü Ferhat Gülsever yaralandı. Yaralılardan İlhan Engin hastaneye kaldırılırken öldü, Ferhat Gülsever'in tedavisinin südüğü belirtildi.
DHA-AA