Sürece destek % 65

Sürece destek % 65
Sürece destek % 65

Başbakan Tayyip Erdoğan toplantıda, çözüm süreci ve yerel seçimler konusu üzerinde durdu.

Başbakan Erdoğan, İç Anadolu milletvekilleriyle yaptığı toplantıda, 'çözüm süreci'ne desteğin yüzde 65'in üzerinde olduğunu söyledi
Haber: TARIK IŞIK - tarik.isik@radikal.com.tr / Arşivi

Başbakan Tayyip Erdoğan , Doğu ve Güneydoğu’nun ardından dün de AK Parti ’nin İç Anadolu milletvekilleri, belediye başkanları ve teşkilat yöneticileriyle bir araya geldi. Bölgenin en çok şehit veren yerlerin başında gelmesine karşın çözüm sürecine desteğinin devam ettiğini vurgulayan Erdoğan, muhalefeti istismarcılıkla eleştirdi. Başbakan, sürece halk desteğinin de yüzde 65’in üzerinde olduğunu söyledi.
Basına kapalı yapılan toplantı 4 saat sürdü. Edinilen bilgiye göre toplantıda Genel Merkez’in yaptırdığı anket masaya yatırıldı. Anket sonucuna göre AK Parti , Kayseri’de yerel ve genel seçimlerde açık ara öndü görünüyor. Ancak, iki ildeki sert düşüş de dikkat çekti.
Kırıkkale ve Niğde’de şok
Ankete göre yerel seçim yapılması halinde partinin Kırıkkale’deki oyu yüzde 11. Bu duruma tepki gösteren Erdoğan, 2009’da yüzde 31’le belediyeyi kazandıklarını, 2011’deki milletvekili seçiminde ise oylarını yüzde 60’lara kadar yükselttiklerini hatırlatarak, yüzde 11 için ‘fecaat’ ifadesini kullandı. Aynı ankette AK Parti’nin Niğde’deki yerel seçim oy oranı 2009’daki yüzde 39’dan yüzde 23’e geriledi. Ankara ’nın oy oranı ise yüzde 54. Toplantıda, Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, cemevlerinin ibadet yeri olarak tanınmasını istedi. Erdoğan’ın ise “İslam’da ibadet yeri camidir. Cemevleri kültürel mekanlardır” yanıtını verdiği öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/112244011224406

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dert Başka.. - evetisyan06

  Tayyip ne derse desin gözü kapalı eleştiren bir güruh var. Acaba Tayyip ne dese eleştirmezler? Onların da esasen itiraz etmeyecekleri bir şey dese " oy için diyor, inanmıyoruz" der eleştirirler. ONlara uymayan bir şey dese zaten hakaret gırla. Hatta Tayyip dese ki bazıları beni hiç sevmiyor siyaseti bırakıyorum, bu güruh yine eleştirir: ülkeyi batırdı kaçıyor! Kalsa " düş artık memleketin yakasından, bi git" E şimdi bu güruhun eleştirilerini nasıl olup da ciddiye alacak bu halk? Çünkü bu halk kendini küpe takıp saç uzatmakla; batının ideolojik iki sosyal bilimini okumakla kendini aydın sananlardan daha üstün ve asil bir kültürü ve irfanı vardır. Onun kültürü sevmediği insan için dahi " Şimdi kendisi yok Allah'ı var, hakkını yemeyeym" demek gibi asil bir tavrı öğretmiştir. Birgün Mevlana okuyayım dedim başladım mesneviye.. Gördüm ki küçükken köyde okul yüzü görmemeiş nenelerden dedelerden dinlediğim hikayelerin çoğu mesnevidenmiş. Bu halk böyle bir kaynaktan beslenmişken onlara cahil diyenlere sadece acıyorum. Ve bu halk Tayyib'i seçtiyse solcu güruhtan daha adil ve akıllı olduğu için seçti. Tayyip kadar titiz, hasssas çaışan bir siyasetçi daha var mı? Şaşmamak lazım başarısına..

  Amaçsız Oylamalar - user1148618

  Buradan oylama yapan arkadaşlara sesleniyorum, sizler her ERdoğan geçen habere oylama yapıp kamuoyu oluşturmak için çabalayın, burada yorum yazanlar aydınlanmış ve kendi fikrini ifade eden insanlar olacaklar. %65 bir yalandır kendinizi kandırmayın, taş çatlasa %35-36 destek alırsınız.

  ... - pierre woodman

  Demek ki o bi İç Anadolu ya da Karadeniz kahvesine girdiğinizde açık olan Samanyolu TV'de salyalarını akıtarak "boyuna bosuna gurban" diye RTE'ye övgüler düzen, haber arkasına Tek Türkiye ya da Şefkat Tepe dizilerini izlerken Kürtlere saydıran kitle demek ki %35 içinde. Çelişkiler ülkesi vesselam bu Türkiye ya.

  Sürece destek yüzde 65 - brotherlouie

  Bu mümkün değil. Siz sadece kömür ve makarna dağıttığınız seçmenlerinizi yani size biat eden halk kalabalığını baz alarak bu oranı veriyorsunuz. Ben bu oranın asla bu olduğuna inanmıyorum. Bu meselenin sizinle çözüleceğine ihtimal dahi vermiyorum. Sizin ikna etmeniz gereken bilinçlenmiş ve bu ülkenin çoğunluğunu oluşturanlar olmalıdır. Kısacası bu olmayacağına göre yeni anayasa sadece bir seçim yatırımıdır sizin için. Ben sizin yönettiğiniz ülkede halkımızın size yeni bir anayasa yaptıracağını düşünmüyorum sayın erdoğan.

  Padişahın rüyası - şekersiz

  bu ülkede kaç kişi 0 gelir ile yaşıyor,rakamlar ile oynamak kendi yalanına,rüyasına inanmak gibidir.Bunları anlamadan neyi çözeceksin.!!Gençler işsizken öncelik nasıl,neden kimlik olur ki?

  NEDEN? - m.rozbilen

  Sürece destek vermeyen %35 ne istiyor? Acı,kan ve gözyaşı.Peki neden? Allahın ve insanlığın yasakladığı faşist duygularını tatmin için.Vampirlik ve kandan beslenmek buna denir.Vicdan ve merhamet duygusunu yitirmiş bu kesim sürece neden karşı olduklarını herkesin kabul ettiği haklı bir tek sebep gösteremezler.O zaman güvenip bunlarla nasıl komşuluk yapacağız,nasıl birlikte yaşayacağız? İnsanın insandan kaynaklı temel haklarını dahi çok gören bu zihniyetle nasıl baş edeceğiz? Bilen varsa söylesin.