Sürgün edilen kedi evinde öldü

Kuşadası ilçesinde emekli kadın polis Handan Ersin'in beslediği kedi Sergen için, sadece bina değil, evin bulunduğu siteden de sürgün kararı çıktı. Ancak kedi, mahkeme kararı uygulanamadan öldü.

AYDIN - Kuşadası ilçesinde emekli kadın polis Handan Ersin'in beslediği kedi Sergen için, sadece bina değil, evin bulunduğu siteden de sürgün kararı çıktı. Ancak kedi, mahkeme kararı uygulanamadan öldü.
Kadınlar Denizi Mahallesi'nde oturan Gülten İbaoğlu, ikiz villa komşusu Ersin'in kedisinin kendi balkonuna gelip camlarına taktırdığı kepenklerle ses çıkardığını öne sürerek dava açtı. Kuşadası Sulh Hukuk Mahkemesi, 30 Mayıs 2003'te tarihli kararıyla 'kedinin site dışına çıkarılmasına, mimari projeye aykırı pencere kepenklerinin ise kaldırılmasına' karar verdi. İbaoğlu, bir süre sonra komşusunun mahkeme kararına uymadığını söyleyerek icraya başvurdu. İcra yazısıyla şaşıran Ersin, sitenin kurulduğu 1999'da kedi ve köpek beslenmemesi yönünde karar alındığını, ancak bu kararın 2001'de iptal edildiğini, sitede birçok sakinin kedi ve köpek beslediğini söyledi. Ersin "Sitede tüm evler dubleks ve bahçeli. Sergen'i site dışına çıkarıp, tekrar gelmemesi konusunda nasıl ikna edecektim? Sitemizdeki sokak kedileri için de mahkeme kararı mı alınacak?" dedi.