Suriye helikopterini düşüren personele ödül

Suriye helikopterini düşüren personele ödül
Suriye helikopterini düşüren personele ödül
Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, sınır ihlali yapan ve uyarılara rağmen Türk hava sahasını terk etmeyen Suriye helikopterine yönelik angajman kurallarını uygulayan personele ödül verdi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Hava Kuvvetleri Komutanlığının komuta kademesini bir araya getiren komutanlar toplantısı, Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Akın Öztürk başkanlığında, dün, Diyarbakır'daki 2'nci Hava Kuvveti Komutanlığında yapıldı.Orgeneral Öztürk'ün ilk kez başkanlık yaptığı toplantıda; bölgedeki gelişmeler değerlendirildi, Hava Kuvvetleri'nin "kıtasında etkin, bölgesinde lider hava, uzay ve bilgi gücü" olması hedefi doğrultusunda yürütülen projeler gözden geçirilerek, kısa, orta ve uzun vadeli konular ele alındı.2'nci Hava Kuvveti Komutanı Hava Korgeneral Nejat Bilgin'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, 1'inci Hava Kuvveti Komutanı Hava Korgeneral Abidin Ünal, Hava Eğitim Komutanı Hava Korgeneral Mehmet Çetin, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Hava Korgeneral Mehmet Şanver, Hava Kuvvetleri Değerlendirme ve Denetleme Başkanı Hava Korgeneral Hasan Küçükakyüz, Genelkurmay Lojistik Başkanı Hava Korgeneral Atilla Gülan, Hava Lojistik Komutanı Hava Korgeneral Tayfur Fikret Erbilgin ve Hava Kuvvetleri Harekat Başkanı Hava Pilot Tümgeneral İsmail Güneykaya katıldı.Orgeneral Akın Öztürk, toplantıdan önce düzenlenen ödül töreninde, geçen hafta sınırı ihlal eden ve uyarılara rağmen Türk hava sahasını terk etmeyen Suriye helikopterine yönelik angajman kurallarını uygulayan personeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in de takdirlerini ileterek ödüllendirdi.Orgeneral Öztürk, ödül töreninde, ulu önder Atatürk 'ün gösterdiği hedeflere doğru adım adım yükselen Hava Kuvvetlerinin, vatan savunmasında üzerine düşen sorumluluğun bilincinde ve daima hazır olduğunu bildirdi.
 
AA


  http://www.radikal.com.tr/115202311520237

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Karel Poborsky - eleftheria

  Karel Poborsky isimli yorumcu Suriye uçağının vurulup düşürülmesini ve vuran pilotun ödüllendirilmesini bambaşka bir yerden yorumlamış. Adeta "yetmez ama evet" diyerek Suriye uçağını vurmanın önemsiz bir iş olduğunu söyleyip "gelecek sefere gidin Yunan uçağı düşürün" diye salık vermiş. Yaşam biçimimizden mutfağımıza, sözlük birikimimizden ananelerimize kadar pek çok şeyde taban tabana oturan ortaklıklarımız bulunan komşumuz Yunanlara yönelik böylesine akıl almaz, nefret suçu niteliğindeki söylemleri geliştiren bu zihniyete ağız dolusu "faşist" derim ben (kaldı ki kendinden başka bir ulusa saygı duymak, en azından nefret söyleminden temiz kalmak için müşterek alanların bulunmasına asla gerek yok tabii ki, yalnızca üstelik bu denli de yakınken bu kadar nefreti içinde barındırabilmek şaşkınlığımı defalarca tekrardan üretip bir öncekinin üzerine kattığının ifade etmenin bir aracı olarak belirtiyorum); kimse kusura bakmasın. Hem savaş kışkırtıcılığı yapan hükumeti, hem bu hatayı ödüllendiren orduyu, hem de böylesine yaklaşımlar geliştirerek sözde eleştiri yaptığını sanan bu yorumcuyu kınıyorum. Belki bir üst katımda yaşıyor, belki iş yerinde aynı odada mesai yapıyor, belki de şu anda masum bir çocuğun zihnini aynı nefretle dolduruyorsun. Bazen bunları görünce gözlerim doluyor, boğazıma bir yumru oturuyor. Bu nasıl bir talihsizlik, nasıl bir elem tarif etmek imkansız. Yazık bu ülkeye, yazık bu toprağın halklarına.

  kendine demokrat - karel poborsky

  bir şey sorucam yazdığın yorumu kendin anladın mı?

  MERAK EDİYORUM - pispor

  Acaba Roboski(Uludere) de 34 kürt gencini bombalayarak öldüren pilotları da ödüllendirdiler mi

  Anlayana - kendine_demokrat

  Angajman kurallarının değiştiğini bilip oraya gönderen Suriyeyi değil de, vatandaşlığını taşıdığın ülkenin pilotunu eleştirmek.sadece vatan haini ilan etmediğiniz kalmış.Bu arkadaşlara ricam siyasi yorumlar yazmasınlar, sahip oldukları ideoloji(sol) yada herhangi bir partinin iyiliğine, biraz çenelerini kapalıtutsunlar. Cünkü boyle yorumları yaparak sadece benim gibi hayatında AKP oy vermemiş yada herhangi bir milliyetçi muhafazakar çevrede büyümemiş orta sınıf mensubu bir kisi olarak çıldırtmayı başarıp yorum yazmak durumunda bırakmışlarsa Allah bilir yüzde ellilik kampta nasıl bir kenetleme sağlıyorlardır.

  içi boş devlet - karel poborsky

  sıkıyosa yunan uçağını vurup pilotlarına ödül verseler ya.. kof kabadayı bunlar.. bu hükümetten de bu askerden de hiç bi halt olmaz.. bunların gücü anca zayıflara yetiyor.. ege de böyle 'vatanseverlik' göremiyoruz nedense..

  Allah Yolu - ibretnüma

  Mahir pilotlarımıza bu ödülün verilmesi sevindiricidir. Helal olsun lakin artık bu Atatürk yolu gibi tuhaflıkları bırakıp Allah yoluna dönebilsek...

  Suriye helikopterini düşüren personele ödül - ms@deniz

  Bu ne biçim bir anlayış, insan öldürene ödül. Bu anlayışHitler faşizmin anlayışı ile birebir uyuşuyor.