Suriye kamplarında sıcak yemek sevinci

Suriye kamplarında sıcak yemek sevinci
Suriye kamplarında sıcak yemek sevinci
Sınıra yakın bölgelerde kurulan mülteci kamplarındaki Suriyeliler zor koşullarda yaşamaya çalışıyor. Bir tas sıcak çorba alabilmek için çamurda yalın ayak bekleyen çocukların durumu yürek burkuyor.

RADİKAL - Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye ’ye sığınan Suriyeliler için Hatay ’da kurulan kamplarda 120 kişi yaşıyor. İHH Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Basın Danışmanı Burak Karacaoğlu, soğuk kış günlerinde Türkiye sınırına yakın bölgedeki derme çatma çadırlarda hayata tutunan Suriyelilerin yemek ihtiyacını karşılamaya çalıştıklarını söyledi.

Suriye çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Karacaoğlu “Atme’de bulunan kamp bölgesindeki Suriyeli kardeşlerimize iki ay boyunca hergün sıcak çorba ikram edeceğiz” dedi.

Kamplarda kış dolayısıyla dağıtılmaya başlanan çorba ikramına çadırlarda kalan çocuklar büyük ilgi gösteriyor. Kar ve yağmur nedeniyle adeta bataklığa dönen çadırların bulunduğu alanda bir tas sıcak çorba alabilmek için çamurda yalın ayak bekleyen çocukların durumu ise yürek burkuyor.

Çorba alan çocuklar, çamurlu yollardan çadırlarının yolunu tutuyor.
AA


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  HATAY

  ,

  Yemek

  ,

  kış

  ,

  kar

  ,

  yalın

  ,

  İHH

  ,

  Yağmur

  ,

  sıcak