Suriye kamplarında sıcak yemek sevinci

Suriye kamplarında sıcak yemek sevinci
Suriye kamplarında sıcak yemek sevinci
Sınıra yakın bölgelerde kurulan mülteci kamplarındaki Suriyeliler zor koşullarda yaşamaya çalışıyor. Bir tas sıcak çorba alabilmek için çamurda yalın ayak bekleyen çocukların durumu yürek burkuyor.

RADİKAL - Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye ’ye sığınan Suriyeliler için Hatay ’da kurulan kamplarda 120 kişi yaşıyor. İHH Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Basın Danışmanı Burak Karacaoğlu, soğuk kış günlerinde Türkiye sınırına yakın bölgedeki derme çatma çadırlarda hayata tutunan Suriyelilerin yemek ihtiyacını karşılamaya çalıştıklarını söyledi.

Suriye çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Karacaoğlu “Atme’de bulunan kamp bölgesindeki Suriyeli kardeşlerimize iki ay boyunca hergün sıcak çorba ikram edeceğiz” dedi.

Kamplarda kış dolayısıyla dağıtılmaya başlanan çorba ikramına çadırlarda kalan çocuklar büyük ilgi gösteriyor. Kar ve yağmur nedeniyle adeta bataklığa dönen çadırların bulunduğu alanda bir tas sıcak çorba alabilmek için çamurda yalın ayak bekleyen çocukların durumu ise yürek burkuyor.

Çorba alan çocuklar, çamurlu yollardan çadırlarının yolunu tutuyor.
AA


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  HATAY

  ,

  Yemek

  ,

  kış

  ,

  kar

  ,

  yalın

  ,

  İHH

  ,

  Yağmur

  ,

  sıcak

  http://www.radikal.com.tr/127150912715093

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Koyunlar bakin - user920115

  Ne kadar buyuk ulkeyiz demi, dusmusun elinden tutyoruz

  5 milyon dolara bu mu oluyor yani? - user822126

  Yardımlar bu insanlara mı gidiyor, yardım almış halleri bu mudur?

  İnsanlığın balçık hali - user859413

  Resme bakıp boğazı düğümlenmeyen var mı bilmiyorum. Varsa yazık, çok yazık. Zira insanlığının balçık haline geldiğine şüphe yok. Benim iki yaşındaki kızımdan ne farkları var bu çocukların, ya da sizin çocuğunuzdan, kardeşinizden, yeğeninizden. O soğukta balçık haline gelmiş toprakta yalın ayak, aç karın gezen çocuğun ayakları altında ezildiğimi hiç bu kadar derinden hissetmemiştim.Peki siz?