Suriye savaşıyor, Türkiye vatandaşları ölüyor

Suriye savaşıyor, Türkiye vatandaşları ölüyor
Suriye savaşıyor, Türkiye vatandaşları ölüyor
El Kaide bağlantılı El Nusra ile PKK'nın bu ülkedeki kolu olan PYD güçleri arasında sabah saatlerinde çıkan çatışmada ateşlenen uzun namlulu silahtan çıkan bir mermi, Ceylanpınar'da bayram alışverişi yapan 43 yaşındaki Ramazan Zeybel'i öldürdü. İlçede Suriye tarafından atılan mermiler nedeniyle ölenlerin sayısı 4'e yükseldi.

ŞANLIURFA - Suriye'nin Rasulayn İlçesi'nde 16 Temmuz'da El Nusra cephesi ile PYD güçleri arasında çıkan çatışmalar, 19 gündür aralıklarla devam ediyor. Rasulayn'daki çatışmalar nedeniyle Ceylanpınar'da günlerdir tedirginlik yaşanırken, güvenlik güçleri sınır hattında yoğun güvenlik önlemi aldı.

Dün gece saatlerinde de Rasulayn'da aralıklarla devam eden çatışmalar, sabah saatlerinde yeniden şiddetlendi. Çatışmalar sırasında Rasulayn İlçesi'nden ateşlenen uzun namlulu silahtan çıkan bir mermi, sınırı aşarak Ceylanpınar'da Gazi Caddesi'ne ailesi ile birlikte bayram alışverişi yapan 10 çocuk babası Ramazan Zeybel'in göğsüne isabet etti. Zeybel'in yakınları sinir krizi geçirirken, yaralı Zeybel, çevredekiler tarafından otomobille Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne götürüldü.İlk müdahalesinin ardından Viranşehir Devlet Hastanesi'ne sevk edilen Ramazan Zeybel, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Zeybel'in cesedi otopsi için Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna gönderildi.

Ahmet Gündüz hayatını kaybetti


UYARI ANONSLARI YAPILDI


Rasulayn'da çatışmaların yeniden şiddetlenmesi ve Ramazan Zeybel'in vurulmasının ardından güvenlik güçleri, sınır hattındaki önlemlerini arttırdı. Belediye hoperlorlerinden yapılan uyarı anonslarında ise vatandaşların sınır hattından uzak durulması ve evlerinin terasından inmeleri istendi.


İLÇEDE ÖLÜ SAYISI 4'E YÜKSELDİ


16 Temmuz'da başlayan çatışmalarda seken kurşunlar nedeniyle Ceylanpınar'da bugüne kadar 17 yaşındaki Mahsun Ertuğrul, 16 yaşındaki Mehmet Gündüz ve 44 yaşındaki Şükrü Kahraman can verdi. Ramazan Zeybel'in de Suriye tarafından gelen mermiler nedeniyle ölmesi Ceylanpınar'daki ölü sayısını 4'e yükseltti.

TSK: Suriye tarafına 'misliyle' karşılık verildiTOP SESLERİ SÜRÜYOR


Rasulayn'da ise sabah saatlerinde yeniden başlayan çatışmalar, yer yer şiddetlenerek devam ediyor. Rasulayn'da atılan top ve silah sesleri Ceylanpınar'da duyulurken, güvenlik güçleri sınır hattında zırhlı araçları ile önlemlerini sürdürüyor. 

Rasulayn'da çatışmalar yeniden başladı

Ceylanpınar'a yine havan topu düştü