Suriye savaşıyor, Türkiye vatandaşları ölüyor

Suriye savaşıyor, Türkiye vatandaşları ölüyor
Suriye savaşıyor, Türkiye vatandaşları ölüyor
El Kaide bağlantılı El Nusra ile PKK'nın bu ülkedeki kolu olan PYD güçleri arasında sabah saatlerinde çıkan çatışmada ateşlenen uzun namlulu silahtan çıkan bir mermi, Ceylanpınar'da bayram alışverişi yapan 43 yaşındaki Ramazan Zeybel'i öldürdü. İlçede Suriye tarafından atılan mermiler nedeniyle ölenlerin sayısı 4'e yükseldi.

ŞANLIURFA - Suriye'nin Rasulayn İlçesi'nde 16 Temmuz'da El Nusra cephesi ile PYD güçleri arasında çıkan çatışmalar, 19 gündür aralıklarla devam ediyor. Rasulayn'daki çatışmalar nedeniyle Ceylanpınar'da günlerdir tedirginlik yaşanırken, güvenlik güçleri sınır hattında yoğun güvenlik önlemi aldı.

Dün gece saatlerinde de Rasulayn'da aralıklarla devam eden çatışmalar, sabah saatlerinde yeniden şiddetlendi. Çatışmalar sırasında Rasulayn İlçesi'nden ateşlenen uzun namlulu silahtan çıkan bir mermi, sınırı aşarak Ceylanpınar'da Gazi Caddesi'ne ailesi ile birlikte bayram alışverişi yapan 10 çocuk babası Ramazan Zeybel'in göğsüne isabet etti. Zeybel'in yakınları sinir krizi geçirirken, yaralı Zeybel, çevredekiler tarafından otomobille Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne götürüldü.İlk müdahalesinin ardından Viranşehir Devlet Hastanesi'ne sevk edilen Ramazan Zeybel, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Zeybel'in cesedi otopsi için Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna gönderildi.

Ahmet Gündüz hayatını kaybetti


UYARI ANONSLARI YAPILDI


Rasulayn'da çatışmaların yeniden şiddetlenmesi ve Ramazan Zeybel'in vurulmasının ardından güvenlik güçleri, sınır hattındaki önlemlerini arttırdı. Belediye hoperlorlerinden yapılan uyarı anonslarında ise vatandaşların sınır hattından uzak durulması ve evlerinin terasından inmeleri istendi.


İLÇEDE ÖLÜ SAYISI 4'E YÜKSELDİ


16 Temmuz'da başlayan çatışmalarda seken kurşunlar nedeniyle Ceylanpınar'da bugüne kadar 17 yaşındaki Mahsun Ertuğrul, 16 yaşındaki Mehmet Gündüz ve 44 yaşındaki Şükrü Kahraman can verdi. Ramazan Zeybel'in de Suriye tarafından gelen mermiler nedeniyle ölmesi Ceylanpınar'daki ölü sayısını 4'e yükseltti.

TSK: Suriye tarafına 'misliyle' karşılık verildiTOP SESLERİ SÜRÜYOR


Rasulayn'da ise sabah saatlerinde yeniden başlayan çatışmalar, yer yer şiddetlenerek devam ediyor. Rasulayn'da atılan top ve silah sesleri Ceylanpınar'da duyulurken, güvenlik güçleri sınır hattında zırhlı araçları ile önlemlerini sürdürüyor. 

Rasulayn'da çatışmalar yeniden başladı

Ceylanpınar'a yine havan topu düştü


  http://www.radikal.com.tr/114473711447376

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AKPTSKHIZBULAHEL-KAIDE - Secret Garden

  sınır hattında zırhlı araçlarla önlemler arttırıldı. Diye yazilmis.ALLAH askina 2 yildir bu zirhlilar nerdeydi? hataydan ta mardine kadar teroristlerin girip ciktigi hatta serekanide yaralanan yagmaci kafirler icin ambulans!( ki ambulanslarin icinde silahlarin yani sira el bombalari ve onlarca mermi vardi,burdan oraya cephane tasiyor ordan yarali jitem-hizbullah elemanlarini getiriyorlar) bile gonderildigi ortaya cikmisken simdi nerden cikti bu zirhlilar? ben soyleyim.duvar oruyorlar.el-kaide el-nusra gibi sakalli ama kafir dinsiz ceteler cocuk coluk demeden katlerden bu tarafa kimse kacamasin diye duvar ormusler.yoksa simdiye kadar tsk hicbir sekilde hicbir sinira zirhli dosememis.ucak dusuruldugu ve hatta onlarca havan topu atilip insanlar katledildigi halde tsk dan ses yoktu.

  üç maymun - genco940

  ölenlere rağmen başta davutoğlu, siyaset üç maymunları oynamaya devam ediyor. Misliyle ateş edince ne oluyor bilinmez ama bilinen bir gerçek varki güney sınırlarımızda yaşayanlar ne yaşar ne yaşamaz haldeler. Şu belediye hoparlörünü halkı ikaz etmek yerine ilgilileri ikazda kullansalar daha iyi olmazmı veya ramazan davulcularından rica etsek belki birileri uyanırda kulak verir. Ne siyasetmiş ki sıfır sorunla can almaya devam ediyor, eylem yapsan darbe oluyor.

  el kaide çetesinin işi bu ! - berf21

  PYD hiçbir zaman sivilleri hedef almamıştır sivilleri hedef alan ve katleden Türkiye destekli el kaideli çetelerdir. verilen destekten yeterince memnun değiller galiba ve PYD ile baş edemedikleri için yardım yetmez bizinmmle birlikte savaşın suriyeye savaş açın istiyorlar. Türkiyeye de bak sivillerimiz ölüyor diye müdahale hakkı doğurmaya çalışıyorlar o zaman baksınlar bakalım Türkiye ne hale geliyor kaçışınız yok eli kanlı çeteler kaybeden siz olacaksınız

  Asıl sebep - mohiqan

  Bu ölümlerin tek sebebi; müslümanların bağrına hançer gibi saplanmış bir durumda olan Abd dolarına iman etmiş olan el kaide ve onun uzantısı eli kanlı terörist örgüt el nusradır, diğer bir ortak el nusra bizim dostumuzdur diyem davutoğludur. Kürdlerin özerk talebinden sonra baslediği eli kanlı teröristleri Kürdlere saldırtan akp politikasıdır. sınır kapılarını teröristlere açan, ancak on günden fazladır, Ordaki Kürdlere giden yardımları kapılarda bekleten Hükümettir. Kürdlere yapılan Katliama seyirci kalan insanlıktır. Suriyede masumlar ölüyor diyen ancak Kürdlere öldürülünce sessiz kalan ve "haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" diyen başbakandır...İşinice gelince kardeşiz ama Kürdler ölünce içlerinde sevinen siz ey insanlar asıl katiller ve failler sizlersiniz... Canı cehenneme rahat uyuyanın Kapısını örtenin perdesini çekenin Yüreği yalnız kendiyle dolu olanın Duvarları ancak çarpınca görenin Canı cehenneme başkasının yangınıyla Evini ısıtıp yemeğini pişirenin... Canı cehenneme bu savaşa seyirci kalanın...

  Türkiye'de güç yalanı - Zeki Vatandaş

  Normal güçte bir devlet ilk ölümde her iki tarafa da nota verir, ikincisinde belirli bir kilometreye kadar (20-30) işgal eder ve güvenlik kordonu oluşturur. Bizde insan bedava tabi, biz şiddetle kınarız.

  HER ŞEY KÜRDÜ YOK ETMEK İÇİN - pispor

  gece bizzat Türkiye Ak parti iktidarının destek verdiği ÖSO ve çeteleri Kürtler üzerine açtıkları ateş ve Türkiye Kürt bölgesindeki ölümler sonucu Türkiye de gündüz Suriye tarafındaki Kürtlerin üzerine güya misilleme adı altında top atışları ile iki taraftan ölen Kürt halkı