Suriye sınırına mevzi kazılıyor

Suriye sınırına mevzi kazılıyor
Suriye sınırına mevzi kazılıyor
Çatışmaların sürdüğü Suriye'nin Rasulayn kasabasının karşısında bulunan Ceylanpınar'da zırhlı araçların konuşlandırılması için yeni mevziler kazılmaya başlandı.

ŞANLIURFA - 16 Temmuz'dan bu yana PYD güçleri ile El Nusra cephesi arasında çatışmaların sürdüğü Suriye'nin Rasulayn ilçesinin hemen karşısında bulunan Ceylanpınar ilçesinde, sınır hattına zırhlı araçların konuşlandırılması için yeni mevziler kazılmaya başlandı. 

Sabah saatlerinde sınır hattına gelen makineleri, sınır tellerinin bulunduğu alanda zırhlı araçların konuşlandırılacağı mevzilerin kazılması için çalışmalara başladı. İş makineleri tarafından açılan mevzilerde asker ise zırhlı araçlarıyla eşlik ederek güvenlik önlemi aldı. Sıfır noktada kazılan yeni mevzilere zırhlı araçların yerleştirileceği bildirildi. Rasulayn'da ise sabah saatlerinden itibaren birkaç el silah sesi dışında bir hareketlilik gözlenmezken, çatışmaların azalmasıyla birlikte Ceylanpınar'da hayat normal seyrine dönmeye başladı.


Ali LEYLAK - İbrahim KÜMBET / DHA


  http://www.radikal.com.tr/114337011433702

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bence saçmalık - irfanyal

  Sanıyorum 100 yıl öncesinin filmlerinde etkilenmişler. Üstelik karşı tarafta doğru dürüst bir ordu da yok. Keşke bunu haber yapmasaydınız, bilmeseydik. Saygılarımla

  Türk-Sunni Aşiret Devleti Kürdlere karşı - blueknife

  Güney Kürdistan'da bir özerk yönetim kurulması gündeme geldiğinde Laikçi-Vesayetçiler yani CHP Asker zihniyetindeki Türk-Sunni Irkçısı Devlet "Kırmızı Çizgi" diye velvele yapıyor savaş tamtamları çalıyordu. Bugün Batı Kürdistan'da (Rojava) aynı durum gündeme geldiğinde bu sefer Dinci-Vesayet AKP zihniyetindeki yine Türk-Sunni Irkçısı Devlet ve yine aynı şeyleri zırlıyor. Sınıra mevzi kazıyor Türk Ordusu. kime karşı??? Kürdlere karşı. Kürdler bunu çok net görüyorlar.