Suriye sınırında 177 kilo patlayıcı ele geçirildi

Suriye sınırında 177 kilo patlayıcı ele geçirildi
Suriye sınırında 177 kilo patlayıcı ele geçirildi
Suriye sınırındaki Kilis'te, Türkiye'ye geçmek isteyen Suriye uyruklu 2 kişinin bulunduğu hafif ticari araçta yapılan aramada 177 kilo patlayıcı madde ele geçirildi.

KİLİS - Olay, dün sabah saatlerinde Öncüpınar Sınır Kapısı'nda meydana geldi. İddiaya göre, Türkiye tarafından geçmek isteyen 41 yaşındaki Suriye uyruklu M.J. yönetimindeki plakası bilinmeyen hafif ticari araç, polisler tarafından tampon bölgede oluşturulan güvenlik noktasında durduruldu.

Araç içerisinde arama yapan ekipler; 1 tabanca ve 15 fişek ile 177 kilo patlayıcı madde ele geçirdi. Patlayıcı madde ve fişekler ile tabancaya el koyan ekipler, sürücü ile araçta bulunan 35 yaşındaki S.H.'yi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan 2 Suriyeli, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Ekipler ise ele geçirilen patlayıcı maddenin cinsini belirlemek için çalışma başlattı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

DHA - Reşit ÇELEBİOĞLU


  http://www.radikal.com.tr/114783511478356

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Pardon! - armagandenizci

  Ak Parti hükümetine rağmen ele geçirilmiş olmalı. Neyse, Nusra'ya yapılan bu haksızlığı yarınki ambulanslı sevkiyatla telafi ederiz.

  çabalama kaptan - isakent

  reyhanlıyı tekrar etmek istiyorlar oradaki gibi buda Nusayri ve içerideki mezhepdaşlarının planı aynen devam ediyor polisimizi ve istihbarat görevlilerini tebrik ediyorum

  yazık - grgry

  benim verdiğim vergilerle bir tane bile Suriyeli öldürülmüşse bu iktidara hakkımı helal etmiyorum,zehir zıkkım olsun.

  Komplo - mohiqan

  Tc devleti ne yapar eder suriyeye birilerini saldırtmak için bin yalan uydurur, kimyasal silah yalanı tutmıyacak gibi, mühaliflerin kimyasal silah kullanırken gizlice çekilen ve internete verilen görüntüler ortada. o tutmayınca antep ve reyhanlı patlamalarına benzer bombalı olaylar gene yapılır, sırf birilerini memnun etmek için kendi öz vatandaşlarıın gene katledecekler ve hiç kimsenin şüphesi olmasın, dün 400 ton silahı suriyedeki teröristlere yollayan bir hükümetten bahsediyoruz, yarın öbür gün bu eli kanlı teröristler akp hükümetine ve tc devletine yönelirse kimse şaşmasın, bunlar paraya iman etmiş zavalılardır, kim para ve silah verirse onlara iman ederler, kul köleleri olurlar. islama değil küfre hizmet ederler. küfrün en karanlık yüzüdürler...

  Terör Ülkesi. - Clear

  Suriye terör üreten ve besleyen bir ülkedir.En büyük özellikleri de kendi yaptıkları terörün anlaşılmaması hatta başkaları yapmış gibi gözükmesi için ustalaşmış olmalarıdır.Yani kafa karıştırma uzmanıdırlar.Suriye'yi -herkes yakınlarının olduğu bölgelere zahmetsizce gidip gelecek şekilde planlayarak- komşuları arasında parçalayıp paylaştırın,gitsin.Yani yorgan gitsin kavga da artık bitsin.Biliyorum,çok kestirme,marjinal ve radikal bir çözüm oldu ama bazen rahata ermek için böylesi gerekir.

  Ümmet boş durmuyor - brotherlouie

  Kuyrukları öyle bir sıkıştı, öyle bir saçmalamaya başladılar ki taşeron olarak kullandıkları şeriatçılara kendi vatandaşlarını provakasyon yapmak için gözlerini bile kırpmadan vahşece katletmeye çalışıyorlar.