Suriye sınırında askere ateş açıldı

Suriye sınırında askere ateş açıldı
Suriye sınırında askere ateş açıldı
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırına yaklaşarak ateş eden kaçakçı gruba asker tarafından karşılık verildiğini ve kaçakçıların Suriye tarafına kaçtıklarını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye - Suriye sınırı 2'nci Hudut Alay Komutanlığı Şehit Çavuş M. Özeker Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde, dün gece saatlerinde Suriye tarafından kaçakçılık yapmak amacıyla sınır hattına yaklaşan 4-5 araçlık bir grup tespit edildi.

Sınır devriye unsurlarının, sınıra yaklaşmamaları yönünde Türkçe ve Arapça uyarılarını dikkate almayan grup yaklaşmaya devam etti ve sınır devriye unsurlarına doğru Kalaşnikof piyade tüfeği ile 4 el ateş açtı. Bunun üzerine meşru müdafaa ve angajman kuralları çerçevesinde, Mehmetçik tarafından ateşe ateşle karşılık verildi.

Mehmetçiğin açtığı karşı ateş sonucunda, söz konusu grup Suriye tarafına kaçtı ve kaçakçılık girişimi engellendi.


  http://www.radikal.com.tr/115841111584111

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  suriye sınırından askere ateş hk. - runekson

  Türkiye Suriyeli kaçakçıların terör örgütlerinin kaçakçılık pazarına dönüştüğü bir ülke haline geldi bu işi yapanlar AKP iktidarının çıkardığı yasalarla kaçak ürünlerinin üzerindeki vergileri artırarak adeta bu kaçakçıların bu işi yapmasına imkan ve meydan hazırlamıştır Bu işi yapan kaçakçılarda seçilmektedir,dünyanın diğer ülkelerinden bu işe heveslenen kaçakçılar anında ihbar edilip yakalanmaktadır,ancak iktidarın da işin içinde olduğunu düşündüğümüz kaçakçı kesimin yakalanması mümkün olmamakta emniyet birimlerine yapılan kaçak sigara ihbarları sayın iç işleri bakanı emrindeki emniyet personelince bilindiği halde kaçakçılara göz yumulmaktadır.Kamu gücünün böyle kullanılmaması gerektiğini düşünüyoruz.