Suriye sınırında ikinci insansız hava aracı alarmı!

Suriye sınırında ikinci insansız hava aracı alarmı!
Suriye sınırında ikinci insansız hava aracı alarmı!

6 Ekim'de bir insansız hava aracı, Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı uçaklar tarafından düşürülmüştü.

Suriye sınırındaki Kumlu ilçesi kırsalına insansız hava aracı (İHA) indi. Aracın ABD'ye ait olduğu ortaya çıktı

RADİKAL - Suriye sınırındaki Hatay'ın Kumlu İlçesi kırsalında, güvenlik birimlerince, insansız hava aracı iddialarıyla ilgili olarak kapsamlı arama başlatıldı.

İnsansız bir hava aracının dün akşam Suriye sınıra 10 kilometre uzaklıktaki Hatay'ın Gülova Aktaş köyü bölgesine indiği ihbar edildi. Suriye sınırındaki Hatay’ın Kumlu İlçesi kırsalında, güvenlik birimlerince, insansız hava aracı iddialarıyla ilgili olarak kapsamlı arama başlatıldı. Aramalar neticesinde bir insansız hava aracı bulundu. Aracın ABD 'ye ait silahlı bir predator olduğu ve motor arızası nedeniyle iniş yaptığı ortaya çıktı. Pamuk ekili bölgede insansız hava aracının yerinin tespit edildiği bildirilirken, güvenlik güçleri bölgeye girişleri yasakladı. Hatay Valisi Ercan Topaca ve Hatay İl Jandarma Komutanı Albay Turgay Aras'ın da olayla ilgili bilgi almak için olay yerinde bulunduğu öğrenildi.

Suriye sınırında Kilis ili sınırlarında da 16 Ekim'de bir insansız hava aracı, Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı uçaklar tarafından düşürülmüş, ancak bunun hangi ülke veya gruba ait olduğu belirlenememişti. (ajanslar)