Suriye sınırında kaçakçılığa hendekli çözüm

Suriye sınırında kaçakçılığa hendekli çözüm
Suriye sınırında kaçakçılığa hendekli çözüm
Suriye Türkiye arasında kaçakçılık ve sınır ihlallerini engellemek için sınır bölgesinde hendekler kazılmaya başlandı.

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'nın Suriye sınırındaki Suruç İlçesi'nde, yasa dışı geçişlerin yapıldığı bölgelerde 3 metre derinliğinde 2 metre genişliğinde hendek kazılmaya başlandı.

Kaçakçılığın ve sınır ihlallerinin önüne geçmek isteyen güvenlik güçleri, Suruç'un sınır hattındaki Mürşitpınar, Alanyurt ve Oylum köylerinde hendek kazılmasını kararlaştırdı. İş makineleriyle 2 metre genişliğinde ve 3 metre derinliğindeki hendekler, yasa dışı geçişlerin yapıldığı bölgelere kazıldı. Askeri yetkililer gözetiminde iş makinelerinin yardımıyla kazılan hendeklerle yasa dışı geçişlerin ve kaçakçılığın önüne geçilmesi hedefleniyor. Sınırda devriye görevini sürdüren ve denetimlerini sıklaştıran askerler, kazı çalışmalarının yapıldığı alanda önlemlerini de artırdı.

Öte yandan Akçakale'nin sınır hattındaki Buget, Bakacak ve Mutluca köylerinde de geçen haziran ayında hendek kazı çalışması yapılmıştı. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/114854711485472

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  devlet devletliğini göstermeli - likapa

  geç kalmış bir uygulama.tüm sınır o şekilde kazılması gerekir bence.adam gibi geçme hakkı olanlar sınır kapılarından geçerler.türkiyede sınır kaçakçılığı herkese suç da sadece kürtlere mi serbest.yunanistandaki batı trakya türklerinin böyle bir talebi var mı,bulgaristan türklerinin böyle bir talebi var mı?gürcistan acara türklerinin böyle bir talebi ve zoraki girişimi var mı, türkiye gürcülerinin gürcistana bu şekilde geçme girişimleri var mı,türkiye ermenilerinin ermenistana var mı,yok.orda da olmamalı.devlet devletliğini göstermeli.

  acaba... - melaye_cizire

  el kaide ve diğer öso militanlarının ellerini kollarını sallaya sallaya sınırı aştığı yerlerde hiç bir şey yapılmaz aksine geçişleri nasıl daha kolay olur telaşına düşülürken, Kürtlerin ellerindeki yerlerin karşısına hendek kazmak ne anlama geliyor acaba...