Suriye-Türkiye sınırında kamp bombalandı

Suriye-Türkiye sınırında kamp bombalandı
Suriye-Türkiye sınırında kamp bombalandı
Suriye'nin Türkiye sınırına açılan Babel Hava Sınır Kapısı yakınındaki boş alanda çeşitli yardım kuruluşlarınca kurulan çadırkent bombalandı.

HATAY - Hatay’ın Cilvegözü Sınır Kapısı’na 4.5 kilometre uzaklıktaki, Suriye ’nin Babel Hava Sınır Kapısı ve hemen yanındaki sivillerin yaşadığı çadırkente yönelik saat 15.30 sıralarındaki saldırının Suriye ordusu tarafından havadan gerçekleştirildiği öne sürüldü. Saldırıda yaralanan Suriyeliler, ambulanslar ve özel otomobillerle Türkiye sınırına taşındı. Bölgedeki hareketlilik nedeniyle, Cilvegözü Sınır Kapısı’na çok sayıda ambulans sevk edildi.

5 ÖLÜ 40 YARALI

Bombalama sonucu ilk belirlemelere göre 5 kişi öldü, 40 kişi de yaralandı. Bombalama olayının ardından Cilvegözü Sınır Kapısında yoğun hareketlilik yaşandı. Suriye plakalı ambulanslarla, sivil araçlar yaralıları Türiye’ye taşıdı. Yaralıların yanı sıra, Suriye topraklarındaki vatandaşların can güvenlikleri olmaması nedeniyle ailelerini de yanlarına alarak Türkiye’ye kaçtığı gözlendi. Yaralılar, Hatay’da ve Reyhanlı İlçesi’ndeki hastanelerde tedaviye alındı. (Ajanslar)


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  HATAY

  ,

  Reyhanlı

  ,

  Hava

  ,

  sivil

  ,

  öldü

  http://www.radikal.com.tr/113168611316862

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Suriye Özgürlük Ordusu olmasın o? - etufan

  ABD Dışişleri Bakanı bir haftada üç kez geldi gitti. Sınırda, Esad bombaladı dedikodusu başladı...ABD, Esad kimyasal silah kullandıysa yaktım çırasını mealinde açıklamalarda bulundu... Son cümleyi de siz tamamlayın artık.

  suriye-Türkiye sınırında hk. - fgemak

  Bütün bu işleri Türkiyenin başına çıkaran sayın başbakan ve dış işleri bakanı bunlar yetmiyormuş gibi Kızılcahamam da yapılan parti toplantısında halen iktidarda gözü olduğunu seçimleri kazanmak için iddialı olduklarını söylüyorlar,hayret demekten başka bir şey diyemiyoruz.