Suriye'de Kürtler arası çatışma: 1 ölü, 5 yaralı

Suriye'de Kürtler arası çatışma: 1 ölü, 5 yaralı
Suriye'de Kürtler arası çatışma: 1 ölü, 5 yaralı
Suriye'de PYD ile farklı bir grupta yer alan Kürtler arasında çıkan silahlı çatışmada yaralanan 6 kişi Türkiye'ye sığındı. Sığınanlardan 1'i kurtarılamadı. Genelkurmay açıklamasında PYD, 'bölücü terör örgütü' olarak anıldı.

MARDİN - Genelkurmay Başkanlığı 'nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Mardin'in Kızıltepe ilçesi yakınlarındaki Türkiye - Suriye sınırındaki 4'üncü Hudut Alay Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 27 ve 28 Haziran tarihlerinde Suriyeli 6 yaralı sığınma isteminde bulundu. Tedavi altına alınan yaralılardan biri yapılan bütün tıbbi müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Genelkurmay Başkanlığı'nın bilgi notunda, "Söz konusu yaralanmalar, Suriye/Amuda güney bölgesindeki Kürt gençlerin oluşturduğu bir grup ile Bölücü Terör Örgütü (PYD) arasında yaşanan çatışmalarda meydana gelmiştir" denildi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113970411397045

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  suriyede kürtler arası çatışma hk. - fgemak

  Türkiye, Suriyeli teröristlerin çatışmalarında yaşanan sağlık problemini çözme merkezi midir?suriyede sağlık kuruluşları ve hastaneler yok mudur? Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Türk halkının vergi mükelleflerinin ödediği vergileri neden böyle boş işlere harcıyor,bu yardımları Türkiyeden başka bölgede yapacak ülke yok mudur? gezi parkı olayları ile toplum başbakanın ve etrafındakilerin bu yanlış başıboş sözde yönetimlerine isyan ediyor,başbakan bu göreve geldiğimizde kefeni başımıza sarıp geldik diyor du bu gidişle söylediklerini kendi icraatlari ile gerçekleştireceğini düşünüyoruz.

  vay be.... - Al Capone

  "Genelkurmay açıklamasında PYD, 'bölücü terör örgütü' olarak anıldı" Vay be, Suriye de hangisi Terror örgut degil ???

  oldu... - Agér

  dört bir taraftan kürtlere saldırıp öldürün sonrada bölücü terör örgütü deyin. bütün dünya kimin ne olduğunu gayet iyi biliyor sayı zorbalar.

  yemezler - msu

  PYD terör örgütü. Peki, Hamas, ihvan, el kaide, Hizbullah, selefi ve dahi adını anımsayamadığım onlarca örgüt, ne oluyor sayın yetkili ve çok sayın medyamız. Onlar sizin müttefikiniz mi? Artık demode olmuş bayatlanmış böylesi ucuz kirli propagandalarla ne halkınızı ve nede Ortadoğu halklarını kandırabilirsiniz.

  ama nasıl çatışma - melefatih

  suriyedeki kürtler arası çatışma işin ilginç yanı PYD. terörist oliyorda diyerleri suriyedeki gençlermiş hikayeye bak bir çok paramiliter güçleri eyitip.suriyenin örgütlü göçüne karşı silahlandıracaksın örgütlü kürdün özerine salacaksın sonrada kürtler arası çatışma haberlerini yayacaksın acıklı duruma bak.türkün kürt kardeşliyine bak