Suriye'den atılan roket Türkiye'deki eve saplandı

Suriye'den atılan roket Türkiye'deki eve saplandı
Suriye'den atılan roket Türkiye'deki eve saplandı
Suriye'den atıldığı sanılan ve bir evin duvarına isabet eden roket mermisi fünyeyle imha edildi

ŞANLIURFA - Büyük ölçüde Özgür Suriye Ordusu'nun denetimindeki Haseke kentine bağlı Ra'sulayn'da yaklaşık iki haftadan bu yana süregelen çatışmalardan seken mermiler zaman zaman Ceylanpınar'a kadar ulaşıyor.

Suriye sınırına yakın Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde Hasan Gündüz'e ait iki katlı bir evin alt katına roket mermisi isabet etti. V

atandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis, güvenlik şeridi çektiği sokağı trafiğe kapattı, üst kattaki evde oturanları dışarı çıkardı.

Evin dış duvarında asılı kalan ve patlamadığı belirtilen roket mermisinin bulunduğu yerden çıkarılması için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nden uzman ekip çağrıldı. Ekipler, evin duvarına isabet eden roket mermisini fünyeyle imha etti.

Büyük bir gürültüyle patlayan merminin etrafa saçılması nedeniyle çevredeki bazı evlerin camı kırıldı. Belediye ekipleri, söz konusu bölgede temizlik çalışması yaptı.

Ev sahibi Hasan Gündüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, gece yarısı büyük bir gürültü duyduklarını söyledi. Evlerinin sınıra yakın olduğunu dile getiren Gündüz, yine de duvarlarına mermi isabet ettiğini düşünmediklerini ifade etti.

Gündüz, Suriye'deki çatışmaların tüm ilçe halkına zarar verdiğini ifade ederek, “Bu işe artık bir çözüm bulunsun” diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/111883111188313

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HÜKÜMETİN NEDEN SESİ ÇIKMIYOR ? - Düzgün Baba

  Elin teröristini destekleyen vatandaşını koruyamayan, bu hükümet acilen istifa etmelidir. Bu füze Suriye ordusundan gelseydi,şimdi taş üstünde taş bırakmazlardı.Ama besleyip kolladıkları teröristlerden gelince görmezden geliyorlar. Bu patriyotları neden getirdikleri de iyice belli oldu.

  Besle kargayı oysun gözünü - brotherlouie

  Bu olay ülkemizde başka bir ülke bölünsün diye (bizlere de elektrik, su ve doğalgaz zammı olarak geri dönen) beslediğimiz teröristlerin provakasyonudur. Şükürler olsun ki Rusya ve Çin var. O yüzden biraz olsun içim rahat...

  çözüm açık - Efendisiz65

  çözüm sizin elinizde sayın yurttaş. devletin besleyip sizin sınırdan kürt öldürmek için soktukları elkaidecilerin geçişine, orada barınmalarına izin vermeyeceksiniz. bu katiller hangi devlet kurumunda besleniyorsa orayı teşhir edip işlevsiz hale getirilmesini sağlayacaksınız, sınırı oradaki akrabalarınıza göndereceğiniz bir lokma ekmeği engellemek için kontrol eden asker, o silahlı grupların geçişini görmezden geliyorsa sizde o grupların geçişine engel olacaksınız. ekmek satmayacaksınız o katillere, kendi hastahanelerinizde bakılmalarına izin vermeyeceksiniz, lakin iyileşir iyileşmez kürt öldüremye devam edecekler. çözüm bu...