Suriye'den Türk F-16'larına radar tacizi

Suriye'den Türk F-16'larına radar tacizi
Suriye'den Türk F-16'larına radar tacizi
GENELKURMAY Başkanlığı, sınır hattında devriye uçuşu yapan Türk Hava Kuvvetleri'ne ait 4 F-16 savaş uçağının, Suriye'de konuşlu SA füze sistemleri tarafından radar kilitlemesi yapılarak taciz edildiğini bildirdi.

RADİKAL - Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, 'Hatay üzerinde devriye görevi icra etmekte olan 4 adet F-16 uçağımıza, Suriye ’de konuşlu SA füze sistemleri tarafından, saat 10.18 - 15.32 arasında, 10 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunulmuştur' denildi.

193 KİŞİ YAKALANDI

Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamasında sınırda yakalanan şahıslar ve ele geçirilen malzemeler hakkında da bilgiler verildi. Gün içerisinde yasa dışı yolla Suriye’den Türkiye ’ye girmeye çalışan 188, Türkiye’den de Suriye’ye geçmeye çalışan 5 kişinin yakalandığı bildirildi. Ayrıca hudut hattında; 7 bin 224 karton sigara, 21 kilogram muhtelif gıda maddesi, bir adet büyükbaş ve bir adet küçükbaş hayvan, bir adet muhtelif motorlu araç ile bir adet av tüfeğinin ele geçirildi belirtildi. (DHA)