Suriyeli anne bebeğiyle metroya sığındı!

Suriyeli anne bebeğiyle metroya sığındı!
Suriyeli anne bebeğiyle metroya sığındı!
İstanbul'da tipi şeklindeki kar yağışı, Suriyeli mültecilerin yaşamını daha da zorlaştırdı. Bir anne bebeğiyle metroya sığındı.

RADİKAL - İstanbul 'da iki gündür etkisini sürdüren kar yağışı ile birlikte sokakta yaşayan Suriyeliler zor koşullar altında alternatif yerler bulmaya çalışıyor.

Yenikapı-Hacıosman durakları arasında metroya binen ve içerideki sıcaktan yararlanan bir aile , seferler sırasında hiçbir durakta inmedi ve adeta metroya sığındı.

Metro yolcularının dikkatini çeken Suriyeli anne, sıcak ortamda bebeği ile ilgilendi.


DHA-UĞUR CAN

İstanbul'da okullar yarın da tatil mi?

İstanbul'da sabah çilesi: Araçlar kaydı, trafik aksadı


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Yenikapı

  ,

  Sabah

  ,

  Aile

  ,

  Metro

  ,

  Tatil

  ,

  kar

  ,

  sıcak

  http://www.radikal.com.tr/129634012963401

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ONLARA BU MUKADDERATI TAYIN EDENLER UTANSIN - m.rozbilen

  Evlerini barklarını başlarına yıktırıp sığınmacı durumuna getirdikten sonra onları sefalete terk edenler utansın. Bakın Kobane'ye, bu duruma düşmemek için yıkık da olsa bu kışın ortasında evlerine dönüyorlarsa bir sebebi olmalı. Milyonlarca mülteciye bakmayı göze aldık ve Esed'i devirmek için hiç bir fedakarlıktan kaçınmadık. Kimin parasıyla? Bize yol, su, enerji, aş v.s dönmesi gereken vergilerimizle. Bunu yapanlar hem ağır vebal altında hem de olmamaları gereken yerdeler. Bu manzaralar içimizi burkuyor. Hiç birisi bu rezaleti yaşamak istediklerine inanmıyorum. Lakin dönseler nereye dönecekler. Onlara bu mukadderatı hazırlayanların kurbanı oldular.Üstelik biz yoksulluk sınırındayken, getirilen mülteciler işin tuzu biberi oldular. İçlerinden yurda sokulan IŞİD elemanı da cabası.