Suriyeli çift, karbon monoksit gazından zehirlenerek öldü

Suriyeli çift, karbon monoksit gazından zehirlenerek öldü
Suriyeli çift, karbon monoksit gazından zehirlenerek öldü
Gaziantep'te, odaya koydukları soba kovasından sızan karbon monoksit gazından zehirlenen Suriyeli 40 yaşındaki İbrahim ve 34 yaşındaki eşi Fidde Avvad öldü.

RADİKAL - 7 ay önce Suriye'deki iç savaştan kaçarak 4 çocuklarıyla kente yerleşen İbrahim ve Fidde Avvad çifti, dün gece sobadan çıkardıkları kovayı odalarına bırakarak uykuya daldı. Sabah saatlerinde uyandıktan sonra odaya giren çocukları anne ve babalarını hareketsiz buldu. 13 yıllık evli çiftin çocukları bunun üzerine komşularından yardım istedi.

Eve gelen komşuları inşaat işçisi İbrahim ve Fidde'nin cansız bedenleriyle karşılaşınca durumu durumu polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine eve gelen sağlık ekipleri Avvad çiftinin kovadan sızan karbon monoksit gazından zehirlenerek öldüğünü belirledi. Polis ekiplerinin evde yaptığı incelemelerin ardından İbrahim ve Fidde çiftinin cesetleri otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

3, 5, 7 ve 12 yaşlarında 4 çocukları bulunan İbrahim ve Fidde'nin ölüm haberlerini alan yakınları sinir krizi geçirdi. Çocukları kendileri gibi savaşın ardından kente gelen yakınları tarafından teslim alınan Suriyeli çiftin cenazelerinin otopsi ardından Yeşilkent Mezarlığı'na defnedileceği belirtildi.
DHA-Metin Faruk TAMER