Suriyeli çocuğa Buger King'deki dayak güvenlik kamerasında

Suriyeli çocuğa Buger King'deki dayak güvenlik kamerasında
Suriyeli çocuğa Buger King'deki dayak güvenlik kamerasında
Burger King'de bir müşteriden artan patatesleri alan Suriyeli çocuğun, restoran müdürü tarafından dövüldüğü görüntüler ortaya çıktı.

RADİKAL - Şirinevler Burger King’de müşteriden artan patatesleri masalardan topladığı iddiasıyla bir Suriyeli çocuk restoran müdürü tarafından tartaklandı. Güvenlik kamerasının saniye saniye kaydettiği görüntülere Show TV ulaştı.

İşte o görüntüler...


  ETİKETLER:

  Show TV

  ,

  Show

  ,

  Çocuk

  ,

  güvenlik

  http://www.radikal.com.tr/128213812821383

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Günah Keçisi! - user975590

  Toplum olarak birini günah keçisi olarak ilan etmekte üstümüze yok. Empati sıfır. Bir kişinin başkasına özellikle çocuklara kaba kuvvet kullanması elbette kabul edilemez ama herkese bir soru kısa bir durup düşünelim. iş yeri sahibisiniz ve annesinin babasının sokağa dilenmek için saldıkları çocuklar hergün iş yerinize doluşuyor. Bu şahıstan aşağı kalır bir tepkiniz olur muydu?? Bir mekandan sorumlu insana orda bulunan sokak çocuklarını içeri yönlendirerek ne kadar zorluk çıkardığınızın farkında mısınız? Çok yardımcı olmak istiyosanız gerçekten sahip olduğunuz şeyleri paylaşmalısınız artan patatesle yapılacak iş değil bu! Fastfood zincirinin bütününü suçlayacağımıza durumu bir irdeleyip , savaşı destekleyen , oy ve guç uğruna insanların yurdundan olmasına sebep olup sokaklara düşmesine neden olan kişileri suçlayalım bence. Ben de elimden geldiğince Suriye vatandaşı kişilere yardımcı olaya çalışıyorum fakat iyi niyetimizi suistimal edip fırsatçılık şeklinde yaşamaya çalışan insanlara pek sıcak bakmıyorum. Çocuk yapıp sokaklara döken insanlara öfkemden bahsetmiyorm bile. Keşke daha iyiye gitseydi memleketimizin hali...

  Açlık - user399986

  Üniversiteyi, sokaklardan kağıt toplayıp satarak,bazen çöplerden yemek artıklarını yiyerek bitirdim.Yani toplumun birçoğu gibi açlığı bilen biri olarak; asıl sorun sokaktaki Suriyeli çocukların değil ülkeyi bu hallere getirenlerde olduğunu söyleyebilirim..O çocuk doğudan nasıl İstanbul'lara geldi de bir hamburgercide sorun çıktı.Kara kuvvetleri komutanımıza madalya takan ABD sermayesi burgercide hemde...Trajikomik.

  çözüm değil - aysberg

  Burger King, müşterinin tabağından kalan patatesleri yiyen çocuğu döven çalışanını işten çıkararak vicdan aklaması yapmış olmadı. Eğitimlerinde, seminerlerinde, her daim yöneticileri kanallarıyla personellerinin üzerinde insanlık dışı baskı oluşturup onları insani değerlerden soyutlayıp kapitalizmin çarkları için insan unsurunu hiçe almazsan sonuç robottan farksız personelle çalışmaya götürür. Arka planda personeline verilen emirlerin sorgulanmayacağını dikte ederken olası çirkin tabloda kamuoyu karşısında temize çıkmak için personelini işten çıkarmayı çözüm olarak göremezsin.