Suriyeli kadın 9 gündür kayıp

Suriyeli kadın 9 gündür kayıp
Suriyeli kadın 9 gündür kayıp
Suriye'deki iç savaştan kaçarak geldiği Mardin'in Kızıltepe İlçesi'ndeki akrabalarının yanına yerleşen 27 yaşındaki Ruha Muhammed'den, 9 gündür haber alınamıyor. Diyarbakır'daki ablasını ziyaret eden genç kızın, dolmuşla Kızıltepe'ye döndükten sonra kaybolduğu belirtildi.

RADİKAL - Diyarbakır 'daki ablasını 7 Şubat Cumartesi günü ziyaret eden Ruha Muhammed, 9 Şubat Pazartesi günü hastanede muayene olduktan sonra Kızıltepe'ye dönmek üzere Diyarbakır'daki ilçe garajından dolmuşa bindi. Yaklaşık 2 saat sonra da gizli bir telefon numarasından yakınlarını arayan genç kızdan bir daha haber alınamadı.

Akşam saatlerinde Ruha Muhammed'in eve gelmemesi üzerine Kızıltepe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek durumu anlatan ağabeyi Kava Şehmus Muhammed, kız kardeşinin bulunmasını istedi.

Polisin tüm çabalarına rağmen hala bulunamayan Ruha Muhammed'in ağabeyi Kava Şehmus Muhammed, kız kardeşinin hasta olduğunu ve tedavi için Diyarbakır'daki ablasının yanına gittiğini belirterek, "Kız kardeşim psikolojik hastalığı nedeniyle Diyarbakır'a tedavi için Cumartesi günü gitmişti. 

Cumartesi ve Pazar günü Diyarbakır'daki ablamın evinde kaldı. Pazartesi hastanede tedavi olduktan sonra Diyarbakır'daki ilçe garajında dolmuşa bindiği sırada Kızıltepe'deki yakınlarımızı arayarak yola çıktığını söylemiş. 2 saat sonra da gizli bir telefon numarasından arayarak Kızıltepe'ye geldiğini söylemiş. Ancak o saatten sonra kayıp. Akşam eve gelmeyince polis karakoluna gidip durumu anlattık ve bulunmasını istedik. Bir haftadan fazladır kardeşimden haber alamıyoruz. Şüphelendiğimiz bir durum da yok. Aramızda yaşanmış herhangi bir problem de yok, onun için endişeleniyorum. Yetkililerin biran önce kız kardeşimi bulmasını istiyorum" dedi.
DHA-Mehmet Ali DİNLER