Suriyeli metropolitlerin katil zanlıları Konya'da yakalandı

Suriyeli metropolitlerin katil zanlıları Konya'da yakalandı
Suriyeli metropolitlerin katil zanlıları Konya'da yakalandı
Suriye'de kaçırıldıktan sonra katledilen Ortodoks Metropoliti Pavlus Yazıcı ile Süryani Metropoliti Yohanna İbrahim'in 1'i kadın 3 katil zanlısının Konya'da yol denetimi yapan polisler tarafından yakalandığı ortaya çıktı.

KONYA – Suriye’de kaçırıldıktan sonra katledilen Ortodoks Metropoliti Pavlus Yazıcı ile Süryani Metropoliti Yohanna İbrahim'in 1'i kadın 3 katil zanlısının Konya'da yol denetimi yapan polisler tarafından yakalandığı ortaya çıktı. Rusya, Çeçenistan ve Suriye vatandaşı 3 şüpheli, işlemlerinin ardından ülkelerine iade edildi. 

Suriye’nin Halep kenti yakınlarında geçen 22 Nisan'da kaçırılan Şam’daki Ortodoks Kilisesi Antakya Patrikhanesi'ne bağlı Halep Metropoliti Pavlus Yazıcı ile Halep Süryani Ortodoks Metropoliti Gregorios Yohanna İbrahim öldürüldü. 

Metropolitlerin katillerinin yasa dışı yollarla Türkiye 'ye girdiğinin anlaşılması üzerine çalışma başlatıldı. Metropolitleri öldürdüğü iddia edilen Mogammed A., Ahmad R. ile hamile Fatim M., Konya'nın Cihanbeyli ilçesinden geçen Konya- Ankara karayolunda polisin yol denetimi yaptığı sırada yakalandı. 

Rusya, Çeçenistan ve Suriye vatandaşı 3 zanlının, emniyette yapılan işlemlerinin ardından ülkelerine iade edildiği öğrenildi.


İSMAİL AKKAYA – MEVLÜT ÇİVİ / DHA


  http://www.radikal.com.tr/114304911430495

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TC - Efendisiz65

  pydyi tehtid olarak gören devlet bu kafa kesen adamların yapacağı devrimi ve kuracağı yeni ülkeyi sahiden bu ülke insanı için tehlike olarak görmüyor mu? bu adamlar insan kafası keserek ibadet ettiklerini düşünüyorlar hatırlatayım size! ama bişey söyleyeyim mi arada kürtler olmasa sahiden bu ülkeye layık komşu türüde tamda bunlardır. yorumcu arkadaş sormuş, geri gönderilmişler mi diye..muhtemelen geri gönderilmemişlerdir, bi kaç kelle kesip tatile çekilmişlerdir. ama tabi türkiye yerlerine yenilerini yolluyor. pydnin yakaladığı çetecilerden aldıkları bilgiye göre güzergahları atatürk havalimanından başlıyor, cemaat eşliğinde antep ve hatayda toplanıp gruplar halinde kürtlerin üzerine salınıyorlar.

  /// - Al Capone

  bu katileri neden yargilamiyorsun ?

  hangi ülke? - goma

  Suriye vatandaşı katil kimlere emanet edilmiş acaba,merak ettim.ÖSO'ya asker olarak mı gitmiş?

  olay doğruysa - mohiqan

  türkiyenin yürüttüğü kirli sisyasetin iğrenç bir örneğiyle daha karşıkarşıyayız...gerçe suriyede akan kanın en büyük müsebibi davutoplu ve akp hükümetidir ama bu tür olayların olması halkın gerçek yüzlerini anlaması açısından da önemlidir...

  AKP nin "özgürlük savaşçıları ".. - Düzgün Baba

  Merak ettim, Suriye uyruklu olan da "memleketine " iade edilmiş mi ? Yoksa ÖSO cu çetecilerin hakim olduğu bölgeye gönderilip affa mı uğramış ?