Suriyeli metropolitlerin katil zanlıları Konya'da yakalandı

Suriyeli metropolitlerin katil zanlıları Konya'da yakalandı
Suriyeli metropolitlerin katil zanlıları Konya'da yakalandı
Suriye'de kaçırıldıktan sonra katledilen Ortodoks Metropoliti Pavlus Yazıcı ile Süryani Metropoliti Yohanna İbrahim'in 1'i kadın 3 katil zanlısının Konya'da yol denetimi yapan polisler tarafından yakalandığı ortaya çıktı.

KONYA – Suriye’de kaçırıldıktan sonra katledilen Ortodoks Metropoliti Pavlus Yazıcı ile Süryani Metropoliti Yohanna İbrahim'in 1'i kadın 3 katil zanlısının Konya'da yol denetimi yapan polisler tarafından yakalandığı ortaya çıktı. Rusya, Çeçenistan ve Suriye vatandaşı 3 şüpheli, işlemlerinin ardından ülkelerine iade edildi. 

Suriye’nin Halep kenti yakınlarında geçen 22 Nisan'da kaçırılan Şam’daki Ortodoks Kilisesi Antakya Patrikhanesi'ne bağlı Halep Metropoliti Pavlus Yazıcı ile Halep Süryani Ortodoks Metropoliti Gregorios Yohanna İbrahim öldürüldü. 

Metropolitlerin katillerinin yasa dışı yollarla Türkiye 'ye girdiğinin anlaşılması üzerine çalışma başlatıldı. Metropolitleri öldürdüğü iddia edilen Mogammed A., Ahmad R. ile hamile Fatim M., Konya'nın Cihanbeyli ilçesinden geçen Konya- Ankara karayolunda polisin yol denetimi yaptığı sırada yakalandı. 

Rusya, Çeçenistan ve Suriye vatandaşı 3 zanlının, emniyette yapılan işlemlerinin ardından ülkelerine iade edildiği öğrenildi.


İSMAİL AKKAYA – MEVLÜT ÇİVİ / DHA