Suriyeli muhalifler askere ateş açtı

Suriyeli muhalifler askere ateş açtı
Suriyeli muhalifler askere ateş açtı
Cilvegözü Sınır Kapısı ile Suriye'nin Bab-Al Hava Sınır Kapısı arasında görev yapan Türk askerlerinin üzerine muhalifler tarafından ateş açıldı. Askerlerin de havaya ateş ederek karşılık verdiği olay sonrası Cilvegözü ikinci bir emre kadar tüm yaya ve araç giriş çıkışına kapatıldı.

RADİKAL - Hatay 'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı ile Suriye 'nin Bab-Al Hava Sınır Kapısı arasında görev yapan Türk askerlerinin üzerine ateş açıldı. Askerlerin de havaya ateş ederek karşılık verdiği olay sonrası Cilvegözü Gümrük Mülki Amirliği, kapıyı ikinci bir emre kadar tüm yaya ve araç giriş çıkışına kapattı.

İddiaya göre öğle saatlerinde Cilvegözü Sınır Kapısı ile Özgür Suriye Ordusu'nun kontrolündeki Bab-Al Hava Sınır Kapısı arasındaki TIR'ların yüklerini aktardığı tampon bölgede Suriyeli bir grup muhalif, Türk askerlerinin üzerine rastgele ateş açtı. Bunun üzerine askerler hava ateş ederek karşılık verdi. Ölen ve yaralananın olmadığı olay sonrası Cilvegözü Gümrük Mülki Amirliği, kapıda bir güvensizlik ortamı oluştuğu gerekçesiyle sınır kapısını ikinci bir emre kadar tüm giriş ve çıkışlara kapattı.

Askerlere ateş muhalif grubun ismi öğrenilemezken, olaydan habersiz olup ülkelerine gitmek isteyen bazı Suriyeliler Cilvegözü'nden döndüler. Kapıda daha önce TIR'lar için sıra uygulamasına geçilmesinden dolayı uzun TIR kuyruklarının oluşması beklenmiyor.
Cilvegözü Sınır Kapısı'nın, bölgede güvenli ortam sağlanana kadar kapalı kalacağı bildirildi.
DHA-Ferhat DERVİŞOĞLU

Hakkari'de askere taciz ateşi


  http://www.radikal.com.tr/128062512806251

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sinir kapisinda bu askelermi bizi koruyacak - baizzet1925_379

  Üzerlerindeki kiyafetlerine bakin, askerden çok Trafik polisi gibiler. Hiçbir ciddi techizatlari yok. Bu is Bordo berelilerin isi... tabiki hala varsa...