Suriyeli muhaliflere Türkiye'de protesto şoku

Suriyeli muhaliflere Türkiye'de protesto şoku
Suriyeli muhaliflere Türkiye'de protesto şoku
Bilgi Üniversitesi'nin Santralİstanbul Kampüsü'nde, Küresel Sorunlar Platformu tarafından düzenlenen "Muhaliflerin Gözünden Suriye Krizi" başlıklı toplantı protesto edildi.

İSTANBUL - Suriye Ulusal Konseyi eski Başkanı George Sabra, Suriye Ulusal Konseyi eski Başkanı Abdulbaset Sieda ile Suriye Muhalif ve Devrimci Ulusal Güçler Koalisyonu (SMDK) Türkiye Temsilcisi Halid Hoca'nın katıldığı toplantıya gelen yaklaşık 50 kişilik grup, geçtiğimiz Mart ayında Şam Üniversitesi'ne düzenlenen bombalı saldırı sonucu 15 öğrencinin ölümünü protesto etti.

'BURADAKİ KONUŞMACILARIN ELLERİ KAN İÇİNDEDİR'

Toplantı sırasında, gruptan bir kişi ayağa kalkarak, " Bugün buradaki konuşmacıların elleri kan içindedir. Biz Fikir Kulüpleri Federasyonu olarak memleketin her yanında bu insanların karşısına dikileceğiz. Ben mimarlık öğrencisiyim, gelirken T cetveli getirmiştim. Görevliler salona girerken cetveli aldı, umarım konuşmacılara iletilecektir. Bu T cetveli Şam Üniversitesi'nde bombalı saldırıyla öldürülen arkadaşlarımızın anısınadır. Biz muhaliflerin gözünden Suriye'yi çok iyi biliyoruz. Muhaliflerin gözünden Suriye, Reyhanlı'da patlatılan bombadır, Döne ananın çığlıkları Reyhanlı'yı inletmişti" dedi. (Dilhun GENÇDAL-Enver ALAS/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115417111541712

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - isakent

  şuursuzluğun dik alası aslında asıl katili babanızı tanır gibi tanıyorsunuz ideolojik körlük yaşıyorsunuz hala sıkılmadan reyhanlı diyebiliyorlar manipülasyonun bu kadarı da pes artık arkadaş failler yakalanmış olayı itiraf etmişler siz neyin peşindesiniz adamlar esedin adamları Nusayri ve buradaki işbirlikçi mezhepdaşları ölenler ise sünni Müslüman utanın biraz

  PROTESTOCULARI KUTLUYORUM - Düzgün Baba

  Suriye'de ESAD'ı mumla aratacak hale getiren bu cani çetecilerin gelip hem de üniversitede demokrasi dersi verdirilmesini anlamak güç. Yarın gelip El Nusracılar da insan hakları semineri verirse şaşırmamak lazım.