Suriyeli yaralılar Akçakale'ye getirildi

Suriyeli yaralılar Akçakale'ye getirildi
Suriyeli yaralılar Akçakale'ye getirildi
SURİYE'nin çeşitli kentlerinde çıkan çatışma ve saldırılarda yaralanan 21 kişi, tedavi için Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'ne getirildi.

Suriye 'nin Hama ve Rakka kentlerinde, dün gece rejim güçleri tarafından hava saldırısı düzenlendi. Ölenlerin öldüğü iddia edilen saldırılarda yaralanan ve aralarında kadın ile çocukların da bulunduğu 15 kişi, yakınları tarafından araçlarla Akçakale Sınır Kapısı'na getirildi. Gümrük sahasındaki Kimyasal Biyolojik Radyolojik ve Nükleer (KBRN) cihazında testten geçirilen yaralılarda kimyasala rastlanmayınca Akçakale Devlet Hastanesi'ne getirildi. Yaralılar, acil serviste tedaviye alınırken, Şanlıurfa ve Harran'dan, Akçakale'ye takviye ambulanslar geldi. İlk müdahalesi yapılan yaralılar, hayati tehlikeleri bulunduğu gerekçesiyle Malatya ve Şanlıurfa'daki hastanelere sevk edildi.

Suriye'nin Haseki kentine bağlı Rasulayn İlçesi'nde ise, gece saatlerinde El Nusra cephesi ile PYD güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada yaralanan 6 kişi, araçlarla Akçakale'ye getirildi. Gümrük sahasındaki kontrol ardından Akçakale Devlet Hastanesi'ne götürülen yaralılar, tedaviye alındı. Hayati tehlikesi bulunan yaralılar, daha sonra Şanlıurfa'daki hastanelere sevk edildi.

DHA