Suriyelilere geçici plaka verilmeye başlandı

Suriyelilere geçici plaka verilmeye başlandı
Suriyelilere geçici plaka verilmeye başlandı
İçişleri Bakanlığı tarafından Suriye plakalı araçların takibi için 3 Nisan'dan itibaren Türk plakası alma zorunluluğu getirilen araçlara, bugün itibariyle geçici Türk plakası takılmaya başlandı.

Türkiye İçişleri Bakanlığı, Suriye plakalı araçların takibi için 3 Nisan'dan itibaren Türk plakası alma zorunluluğu getirmişti. Türkiye'nin doğusunda ve İstanbul 'da binlerce Suriye plakalı araba yollarda dolaşırken, sadece 1.915 araç Türk plakası aldı.

Hurriyet.com.tr'nin haberine göre, kayıt altına alınan Suriyeli araçlara il kodundan sonra geçici tescil olarak SAA 001'den SZZ 999'a kadar sıralı plakalar veriliyor.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ise plaka veriliş anının fotoğraflarını Twitter 'dan yayımladı. Alınan bilgilere göre Gaziantep Emniyet Müdürlüğü tarafından 2 bin 76 Suriyeli'nin aracına geçici Türk plakası takıldı.

 


  http://www.radikal.com.tr/139215013921501

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user521369

  Şiddetin her türlüsünü bir an için bile kabul edilebilir, "sıkışınca" başvurulabilie bir yöntem olarak gördüğümüz an, bittiğimizin resmidir. Emre Onuk gibi gücünü enerjisini hayata bu biçimde aktaran tüm "saldırganlar" adına insanlığımdan utanıyorum.