Surlarda tecavüzlü, işkenceli vahşet böyle ortaya çıktı

Surlarda tecavüzlü, işkenceli vahşet böyle ortaya çıktı
Surlarda tecavüzlü, işkenceli vahşet böyle ortaya çıktı
Polis, Fatih'te uyuşturucu ticareti yapan Suat Ş.'nin Silivri Kapıkale Surları içine bir ev yaptığını tespit etti. Buraya operasyon düzenleyen polis, vahşete tanık oldu.

İSTANBUL İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı Narkotim ekiplerine geçtiğimiz cumartesi günü uyuşturucu satıldığı yönünde bir ihbar geldi.

İhbarı değerlendiren polis ekipleri uyuşturucu satışı yaptığını belirlediği Suat Ş. ve beraberindeki şüphelilere yönelik çalışma başlattı. Polis bir süre Suat Ş.'yi ve Silivri Kapı kale surlarına giren çıkanları takibe aldı. Şuat Ş.'nin surların arasında baraka yaptığını tespit etti. Ekipler, şüphelilerin dikkat çekmemek için Fatih Belediyesi'ne ait 'Fen İşleri Müdürlüğü çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz' yazılı bir belediye tabelası koyduklarını belirledi. Ekipler 17 Ağustos günü bölgeye operasyon yaparak Suat Ş.'nin de aralarında bulunduğu 2'si kadın 10 şüpheliyi gözaltına alındı.

SURİYELİ ÇİFTE İŞKENCE VE TECAVÜZ

Polis operasyon sırasında, Suriye uyruklu Ali H. ve eşi Hulud H.'yi barakada baygın halde buldu. Suriyeli çiftin bacak, boyun ve ayaklarında yanıklar olduğunu gören ekipler Suat Ş.'nin Suriyeli çifti zorla tutarak işkence ettiğini belirledi.

Emniyet yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Ali H., ilk ifadesinde köpek tasmalarıyla sur duvarına bağlandıklarını öne sürerek, günlerce aç susuz bırakıldığını, ayağını piknik tüpüyle yaktıklarını ve eşi Hulud H.'ye de tecavüz edildiğini söyledi. Suriyeli çiftin, Suat Ş.'den şikayetçi oldukları öğrenildi. Narkotim ekipleri, yaptığı aramalarda 3 tabanca, 2 pompalı tüfek, 111 parça tüp içinde 83 gram metamfetamin, 549 gram esrar ve bin 155 TL para ele geçirildi.

ŞEBEKE LİDERİ TUTUKLANDI, 9 KİŞİYE PARA CEZASI

Operasyonda gözaltına alınan şebeke lideri Suat Ş.'nin emniyette yapılan incelemesinde uyuşturucu satmak, hırsızlık, gasp, adam kaçırmak, ruhsatsız tabanca bulundurmak gibi 13 ayrı suçtan kaydı olduğu ortaya çıktı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler mahkemeye sevk edildi. Suat Ş.'nin hürriyeti yoksun kılma, cinsel saldırı, uyuşturucu madde ticareti yapmak ve ruhsatsız tabanca bulundurmak suçundan çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Diğer şüphelilere ise ruhsatsız silah bulundurmak ve üzerlerinde yakalanan uyuşturucular sebebiyle para cezası verildiği öğrenildi.

POLİS KAMERASI BARAKANIN İÇİNDE

Polis ekipleri, operasyon sonrasında sur dibine yapılan baraka ve giriş kapılarını görüntüledi. Polis kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde, ekipler binaya girilmemesi için konulan tabelayı kaldırarak içeriye girmeleri görüldü. Polis ekipleri içeriye geçtikleri kapıdan sonra bir süre yürüdükleri görüntülere yansıdı. Ekipler barakanın içindeki odaları tek tek gezdiği görüldü. Bir odada baraka ve çevresini gören güvenlik kameralarının kayıt sisteminin olması dikkat çekti.

(Çağatay KENARLI / DHA)