Sürpriz bir ayrılık daha: Star yazarı bıraktı

Sürpriz bir ayrılık daha: Star yazarı bıraktı
Sürpriz bir ayrılık daha: Star yazarı bıraktı
Siyasal kriz ortamında bir ayrılık daha yaşandı. Star yazarı Berat Özipek veda yazısında, "Karaalioğlu birkaç kez benim gazeteyi bir türlü benimseyemediğimi ifade etmişti. Haklı olabilir" dedi.

Radikal.com.tr – ‘Yolsuzluk’ operasyonuyla başlayan siyasal kriz istifalarla devam ederken medyada ilginç bir ayrılık yaşandı. Star gazetesi yazarlarından Berat Özipek, artık yazmayacağını açıkladı.

Hükümete ve cemaate yönelik eleştiriler içeren yazısının altında koyduğu notla artık Star’da yazmayacağını dile getiren Berat Özipek, “Mustafa Karaalioğlu birkaç kez benim gazeteyi bir türlü benimseyemediğimi ifade etmişti. Gazetede çok sevdiğim insanlar var, ama haklı olabilir. Gerçekten de bir perspektif farkından söz edebiliriz” diye yazdı.

Özipek’in yazısından bazı bölümler ve veda notu şöyle:

Peki sonra ne olur?

Önce şunu tespit edelim: Ne yaşadığımız yolsuzluk tartışmasından ibaret, ne de bugün bu yargı ve polis operasyonlarını hararetle savunanların tamamının derdi temiz toplum .

Tersine, daha önce yargıyı ve polisi hükümetin bir enstrümanı olarak görenlerin şimdi ona ani bir güven duymaya başlamalarına yansıyan bir siyaset de var.

Cemaatle beraber bu operasyona destek veren Eski Türkiye ’nin güçlerinin derdi de herhalde arınma falan değil.


YAZININ TAMAMI