Suruç protestosunda 7 yaşındaki çocuk kapsülle yaralandı

Suruç protestosunda 7 yaşındaki çocuk kapsülle yaralandı
Suruç protestosunda 7 yaşındaki çocuk kapsülle yaralandı
Küçükçekmece'de, Suruç'taki bombalı saldırıyı protesto eden eylemcilere müdahale eden polisin attığı gaz kapsülü, 7 yaşındaki Mustafa Gökalp Düşün'ün kafasına isabet etti. Hastaneye kaldırılan küçük Mustafa, yoğun bakıma alındı.

RADİKAL - Kanarya Mahallesi’nde dün gece 22.00 sıralarında meydana gelen olay, iddiaya göre şöyle gelişti: Şanlıurfa Suruç’taki bombalı saldırıyı protesto eden gruba polis müdahale etti. Bu sırada polislerin attığı birkaç gaz kapsülü, annesiyle birlikte evlerine girmeye çalışan Mustafa Gökalp Düşün’ün (7) kafasına ve ayağına isabet etti. Kanlar içeresinde yere yığılan küçük Mustafa, yakınları tarafından Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan Mustafa’nın tedavisi sürüyor.

Öte yandan Düşün ailesinin yakınları, olay yerinde çok sayıdaki gaz kapsülünü kovaya toplayarak fotoğrafını çekti. Olaya tepki gösteren Mustafa Gökalp Düşün’ün dayısı Mehmet Keme, olay günü misafirlikte bulunduklarını ifade etti. Olayın eve dönüş sırasında meydana geldiğini söyleyen Keme, "Cadde kapalı olduğu için arkadan dolaşarak eve geldik. Ablam, binaya girdi yeğenim arkada kaldı. Bu sırada iki gaz kapsülünden biri yeğenimin kafasına, diğeri de ayağına isabet etti. Polisleri durdurduk 'ne yapıyorsunuz?' dedik. Yollar kapalı olduğu için uzun süre ambülans da gelemedi. Kendi imkanlarımızla taksi ile hastaneye götürdük" diyerek olayı anlattı.

Yeğeninin kafatası kemiğinde kırık olduğu ve beyne baskı yaptığını söyleyen Keme, yeğeninin uyutularak müşahede altında tutulduğunu ifade etti. Keme, suç duyurusunda bulunacaklarını sözlerine ekledi. (CİHAN)