Suruç'ta katliama uğrayan gençler, yardım ve oyuncak götürüyordu

Suruç'ta katliama uğrayan gençler, yardım ve oyuncak götürüyordu
Suruç'ta katliama uğrayan gençler, yardım ve oyuncak götürüyordu
Kobani'ye geçerek 'yeniden inşa' çalışmasına katılmak üzere bulundukları Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde basın açıklaması yaparken bombalı intihar saldırısına uğrayan gençlerin, bölgeye yardım malzemesi ve oyuncak götürdükleri, park, kütüphane, hatıra ormanı yapmayı planladıkları öğrenildi.

RADİKAL – Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde, Kobani’nin yeniden inşası çalışmalarına destek vermek için İstanbul ve Ankara ’dan otobüslerle giden Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi gençlere yönelik bombalı saldırıda 28 kişi can verirken 100’ün üzerinde kişi yaralandı.

Katliama maruz kalan gençlerin, geçtiğimiz yıl IŞİD kuşatması ve taarruzu sırasında büyük yıkıma uğrayan Kobani’nin yeniden inşası için çalışmalara katılmak için yola çıktıkları ve yanlarında bol miktarda yardım malzemesi ile çocuklar için oyuncak ve kitap taşıdıkları ortaya çıktı.

SGDF’li gençlerin, Kobani halkına yönelik sağlık taramalarına katılacakları, daha önce Kobani'deki çatışmalarda hayatını kaybeden Suphi Nejat Ağırnaslı anısına kurulan kütüphanenin açılışını yapacakları, kentteki kreşlerin duvarlarını resimleyecekleri ve çocuklara müzik aletleri hediye edecekleri öğrenildi. Gençler ayrıca IŞİD ile savaş sırasında en sert çatışmaların yaşandığı bölgelerden olan Kaniya Kurda tepesine bir hatıra ormanı kurarak, inşaatlarda çalışmayı planladıkları belirtiliyor,

Katliamın hedefinde, 'Kobani'nin yeniden inşası' için giden gençler vardı

Canlı bomba 18 yaşındaki kadın mı?

Suruç'ta 'ikinci bomba' uyarısı!

HDP olağanüstü toplanıyor

HDP'li Fırat: Saldırının hedefi Türkiye

Suruç'taki dehşetin fotoğrafları

Pervin Buldan: Gençler bir hafta önce Ankara'ya gelip benimle de görüştüler