Suruç'taki patlamada HDP'li vekil adayının HDP PM Üyesi eşi hayatını kaybetti

Suruç'taki patlamada HDP'li vekil adayının HDP PM Üyesi eşi hayatını kaybetti
Suruç'taki patlamada HDP'li vekil adayının HDP PM Üyesi eşi hayatını kaybetti

HDP Milletvekili adayı olan Metin Kılıç (solda) büyük acı yaşadı.

HDP'nin Bursa milletvekili adayı olan Metin Kılıç, Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde canlı bomba saldırısında HDP Parti Meclisi üyesi olan eşi Ferdane Kılıç'ı kaybetti. Oğlu Nartan Kılıç'tan ise haber alamadığını söyledi.

RADİKAL- Suruç İlçesi'nde meydana gelen patlamanın acısı Bursa'ya da düştü. HDP Parti Meclisi üyesi Ferdane Kılıç, oğlu Nartan ve kızı Sinem Kılıç ile birlikte Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu'na destek vermek için Suruç'a gitmişti. Öğle saatlerinde ilçedeki Amara Kültür Merkezi önündeki basın açıklaması sırasındaki patlamada Ferdane Kılıç yaşamını yitirdi.

Şanlıurfa Suruç'ta bombalı katliam


HABERİ TELEFONDA ALDI

Metin Kılıç, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
Saldırıda eşimi kaybettim, oğlumdan haber alamadım, olay sırasında yaralandığı bildirilen kızımın ise sağlık durumunun iyi olduğunu öğrendim" dedi.

Davutoğlu: Suruç'taki vahşetin sorumluları mutlaka bulunacak


İstanbul 'dan Şanlıurfa'ya gitmek için uçağa binmek üzereyken açıklamada bulanan Kılıç, Suruç'taki terör saldırısında eşi Ferdane Kılıç'ı kaybettiğini söyledi. Metin Kılıç, kızı Sinem'e telefonla ulaştığını belirterek, şunları kaydetti:

Eşim Ferdane, oğlum Nartun ve kızım Sinem, bugün Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki basın açıklamasına destek vermeye gittiler. Patlamada eşimi kaybettiğimi kızımdan kesin olarak öğrendim. Telefonla konuştuk, kendisinin de yaralandığını söylediler ama kızımın durumu iyi. Oğlum Nartun ile ilgili ise tam bir bilgi alamadık. Kızım şu anda hastanelerde ve morglarda onu arıyor. İnşallah hayattadır. Acımız çok büyük, çok üzgünüm.

Erdoğan: Teröre karşı icraata geçme zamanı


Davutoğlu'ndan acil Suruç zirvesi


(DHA-AA)